YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğçe Kazaz'dan Arınç değerlendirmesi!
Tuğçe Kazaz'dan Arınç değerlendirmesi!
24 Mart 2015 08:07
Son dönemde yaptığı siyasi açıklamalarıyla sık sık gündem olan Tuğçe Kazaz, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözleri üzerine açıklamalarda bulundu

Tuğçe Kazaz, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözleri üzerine oluşturulmaya çalışılan fitne ortamına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Kazaz şu ifadeleri kullandı:

"Hükümet ile Sn. Cumhurbaşkanı arasında bir çatışma varmış gibi göstermeye çalışmak bence bir projenin ürünüdür. Çünkü Sn. Bülent Arınç ve Sn. Cumhurbaşkanımız hem yol arkadaşı hem de dava adamlarıdır. Onların arasına girmeye çalışmak benim haddime değil. Çünkü onlar her türlü zorluğa rağmen uzun yıllardır bir arada durmayı başarabilmiş insanlardır ve bu sadece takdire şayandır. Ayrıca Sn. Cumhurbaşkanı ilk defa halk tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak, yine halkın adına, yürütülen politikalar hakkında eleştiri yapma ve ikaz etme hakkına sahiptir. Ve bence bu onun en doğal hakkıdır.

Diğer yandan Sn. Cumhurbaşkanı'nı çoğunluklar arasında yalnızmış gibi göstermeye çalışmak ise, gerçeklikten uzaktır. Çünkü Sn. Cumhurbaşkanı'nın arkasında millet vardır. Ve bu milletin ezici bir çoğunluğu Sn. Cumhurbaşkanımız ile beraberdir. Aynı zamanda Sn. Davutoğlu ise hükümetin başına geldiğinden beri, aktif bir politika ile rüştünü ıspatlamış ve gördüğüm kadarıyla başta Sn. Cumhurbaşkanımız ve diğer kurumlarla büyük bir uyum içerisinde, başarılı bir politika sürdürmektedir.

Sn. Bülent Arınç bey ile böyle bir çatışma ortamı oluşturmaya çalışan ve yaklaşan seçimlerle AK Parti'ye zarar vermeyi hedefleyenler ve buna çanak tutan basın yayın organlarının, yine bu Aziz milletin tokadıyla, hezimete uğrayacaklarına olan inancım tamdır. Ülkemizde gözü olan dış güçlerin ve onların maşası olan paralelin oyunlarına gelmeyelim. Bu ülke hepimizin hep beraber bu oyunları bozacağız."

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler