YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topaloğlu da ifade için emniyette
Topaloğlu da ifade için emniyette
24 Kasım 2010 18:04
Aysun Kayacı'nın ardından Ünlü Türkücü Mustafa Topaloğlu da emniyetteydi

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturmada manken Aysun Kayacı'dan sonra türkücü Mustafa Topaloğlu da ifade verdi. Yaklaşık yarım saat ifade veren Topaloğlu emniyetten ayrılışı sırasında ifade gerekçesini, "Çok minik bir şey, bir telefonda ona bir kuaförü tanıyıp tanımadığını soruyorum, o kadar." ifadesini kullandı.
 

Topaloğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'indeki ifadesinin ardından çıkışta avukatıyla birlikte açıklamalarda bulundu.
 

Gazetecilerin ifade nedeni ile ilgili sorularını cevaplayan Topaloğlu, önemli bir konu bulunmadığını söyledi. Yapılan bir soruşturma kapsamında bir görüşmesinde söylediği bazı sözler nedeniyle ifadesinin alındığını anlatan Topaloğlu, daha önce gözaltına alınan bir şüpheli ile telefonda görüşmesinde, "Bir telefonda ben ona şey soruyorum. Diyorum ki, burada birileri var tanıyor musunuz? Bir kuaför arkadaş var tanıyor musunuz diyorum, o kadar." dedi.
 

İnsanları iyi tanımak gerektiğini de sözlerine ekleyen Topaloğlu, daha sonra emniyetten ayrıldı.
 

Topaloğlu'nun ifade verdiği soruşturma kapsamında İstanbul'un Anadolu Yakası'ında Adnan Kahveci ve Recep Yazıcıoğlu isimleri adına kurulan dernekler adına faaliyet yürütülmesi ile ilgili bazı kişiler gözaltına alınmış ve soruşturma kapsamında yapılan teknik takipte bazı ünlü kişilerin de şebeke ile görüşmeleri belirlenmişti. İHA
 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler