YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti
Tiyatro ve sinema sanatçısı Tomris Oğuzalp, sabaha karşı evinde yaşamını yitirdi.
Tomris Oğuzalp hayatını kaybetti
28 Ekim 2013 / 11:00 Güncelleme: 28 Ekim 2013 / 12:26

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris Oğuzalp, bu sabaha karşı evinde yaşama gözlerini yumdu.

Oğuzalp, kısa bir süre önce beyin kanaması geçirmişti. Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olanTomris Oğuzalp,1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları’nda bulunmuştur. Genellikle "kötü kadın" karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol alanTomris Oğuzalp, aynı zamanda Çasod üyesi ve başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Usta sanatçı için bugün ikindi vakti İstanbul Karacaahmet’te tören düzenlenecek.

Tomris Oğuzalp kimdir?

Tomris Oğuzalp (d. 10 Ekim 1932 - Trabzon) tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olan sanatçı, 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulunmuştur.

Genellikle "kötü kadın" karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Oğuzalp, aynı zamanda Çasod üyesi ve başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Harry Potter filminde Mrs. Weasley'i seslendirdi.Küçük Besleme dizisinde Hayriye Batuhan karakterini canlandırmıştır.

2010 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde safra kesesi ameliyatı olan sanatçı, doktoru kendisinden bölüme bir cihaz bağışlamasını isteyince biriktirdiği 20 bin TL kadar parasının üzerini kredi kartı ile tamamladı. Bunun üzerine santçı kredi kartı borcunu tamamlamayı başaramadı ve bir süre sonra emekli maaşına haciz konuldu.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler