YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tim Maslak Show'da !Minik Serçe! esti
Tim Maslak Show'da !Minik Serçe! esti
23 Kasım 2013 09:38
24 Kasım Öğretmenler Günü ve Bilfen okullarının kuruluşunun 25. yıl dönümü nedeniyle Sezen Aksu, Tim Maslak Show Center’da konser verdi.

 

Tim Maslak Show Center’daki konserde hayranlarıyla buluşan minik serçe, sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı konserde minik serçe, “Gülümse” şarkısıyla sahne çıktı.

Yaptığı esprilerle ve mizahi dansıyla hayranlarını adeta coşturan Türk popunun kraliçesi, izleyenlerini gülmekten kırıp geçirdi. Sevenleri yoğun ilgi gösterdiği konsere minik serçe, “Yanarım” şarkısıyla devam etti.

Seyircilerle birlikte şarkılarını seslendiren minik serçe daha sonra “Yanmışım Sönmüşüm Ben” şarkısıyla hayranlarına “Ne yanmışsınız be” diyerek güldü. Sezen Aksu’nun zaman zaman orkestrasıyla şakalaşması da renkli görüntülere sahne oldu.

Geldiği ilk günden itibaren hep makam müziklerini kullandığını belirten minik serçe, “Çünkü ben İzmir’de işte konservatuar imtihanlarına girdim. Şimdi anlatmak çok tuhaf kaçar ama babam benim konservatuara vermedi. Hocalar da eve geldi yapma İhsan bey dediler.

Benim babam da tam bir Atatürkçü, milliyetçi olduğu için önce devlet lisesi bitecek diye tutturdu. Hocalar perişan oldular. Neyse iyi de oldu yani yoksa ne bileyim ben içimden gelenleri yazdım ve çok da karşılığını buldum. Sizinle acayip bir ilişki kurduk, bu hayatta bundan daha kıymetli bir şey yok” dedi.

İzmir Musiki Cemiyeti’ne ilk geldiğinde herkesin Amerikan müziğine meraklı olduğunu ifade eden Sezen Aksu, “Herkes o tür şeyler yapıyor. Bende kendi melodilerimle geldim. Fakat hepsi beni yadırgadılar. Ben hepsini bacağından, kolundan çeke çeke kendi istediğim yere getirdim.

Bildiğiniz gibi bir İzmirli ile başa çıkmak çok zordur” ifadelerini kullandı. Ardından minik serçe konsere “Firuze” şarkısıyla devam etti. Seyircilerin müzik başlar başlamaz şarkıyı söylemesi üzerine Sezen Aksu şarkısına başlayamadı ve “Bende söylemek istiyorum” diyerek espri yaptı. Daha sonra minik serçe, “Doymadım Sevmelere Seni Ben” gibi birbirinden güzel şarkıların ardından konser sona erdi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler