YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tedavi olacağım"
Geçen perşembe gece yarısı yuşturucu madde kullanmaktan gözaltına alınan megastar Tarkan emniyette, tedavi olacağım" dediği öğrendildi.. Peki diğer sanatçılar Tarkan'ın uyuşturucu kullanmasına ne dedi?
"Tedavi olacağım"
01 Mart 2010 / 07:43 Güncelleme: 01 Mart 2010 / 07:51

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Tarkan’ın panik atak hastası olduğu için nezaret yerine emniyetin 5. katındaki özel odada tutulduğu belirtildi

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şarkıcı Tarkan ile diğer 9 zanlının polisteki sorguları tamamlandı. Sanıkların çoğu poliste susma hakkını kullanırken, Tarkan iki sayfalık ifadesinde pişman olduğunu söyledi. Tarkan’ın panik atak rahatsızlığı olduğu gerekçesiyle nezaret yerine, emniyetin 5. katındaki özel odada tutulduğu belirtildi.

‘Türk halkından özür dilerim’
Adliyeye bugün sevk edilmesi beklenen Tarkan’ın ifadesinde, “Kısa bir süre önce ABD’de esrar içmeye başladığını, Türkiye’de de belli aralıklarla uyuşturucu kullandığını söylediği” öğrenildi. Tarkan’ın, “Çok pişmanım, beni sevenler ve örnek alanlar için çok kötü görüntü oldu. Gereken dersi aldım. Türk halkından özür diliyorum” dediği kaydedildi.
Öte yandan dört gündür gözaltına bulunan Tarkan’ın, basın mensupları tarafından görüntülenmemesi için polis yoğun çaba gösterdi. Diğer şüpheliler toplu olarak hastaneye götürülürken, Tarkan her seferinde farklı bir hastaneye 4 kez ulaştırıldı.

Polis afişinden emniyete...

Panik atak  nezarete attırmadı!
Uyuşturucu kullandığı ve evinde esrar bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ünlü şarkıcı Tarkan’ın bundan 2 yıl önce Türk Polis Teşkilatı’nın 163. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında billboardları süslediği de ortaya çıktı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 2008’de hazırlatılan afişlerde Tarkan, Metin Akpınar, Ebru Gündeş, Roberto Carlos, Hakan Şükür, Uğur Dündar ve Hıncal Uluç gibi birçok ünlü isim yer aldı. Her ünlünün neden polis olmak istediğine dair sözleri fotoğrafıyla birlikte pankarta yazıldı.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Hakan Şükür “Futbolcu olmasaydım holiganizmle mücadele için polis olmak isterdim” derken, Ebru Gündeş’in afişinde, “Eğer sanatçı olmasaydım uyuşturucuyla mücadele için polis olurdum” yazılmıştı. Tarkan da afişlerden birinde, “Sanatçı olmasaydım... Gençleri tehlikelerden korumak için polis olmak isterdim” diyordu.
Pankartlar kentin birçok noktasındaki billboardlarda yer alırken, emniyet binasını
çevreleyen korkuluklarda da uzun süre asılı kalmıştı.

Operasyonu ‘Barbi’ başlatmış
Uyuşturucu operasyonun ilk adımını “Barbi” isimli narkotik köpeğinin attığı öğrenildi. Verilen bilgilere göre, geçtiğimiz aralık ayında Atatürk Havalimanı’nda görev yapan “Barbi”, Hollanda’dan gelen Adnan Recep Ö.’nün çantasına tepki verdi. Bunun üzerine fiziki takibe alınan Adnan Recep Ö., Beşiktaş’ta  işadamı Fuat M.’nin oğlu Ömer Faruk M. ile buluştu. Burada düzenlenen operasyonda Adnan Recep Ö. ile Ömer Faruk M. gözaltına alındı. Barbi’nin tepki verdiği çantada yapılan aramada ise 300 gram esrar ele geçirildi. Sorgulamada Adnan Recep Ö.’nün, Ömer Faruk M.’nin yanı sıra işadamı Murat E. ile de irtibatı olduğu öğrenildi. Murat E.’nin ise Tarkan’a uyuşturucu temin etme konusunda aracılık ettiği iddia  edildi. Bu gelişmenin ardından, teknik takibini torbacılar üzerinde sürdüren polisin, içici olduğunu öğrendiği Tarkan’ı da takibe aldığı öğrenildi.

Minik Serçe’nin avukatı beklemede
Sezen Aksu’nun da Tarkan ilk gözaltına alındığında emniyete avukatını göndererek, “geçmiş olsun” dileğiyle birlikte her türlü desteği vermeye hazır olduğunu bildirdiği öğrenildi. Haberi alır almaz büyük şok yaşayan, Tarkan hakkında menajeri Uygar Ateş’ten bilgi alan Aksu’nun, avukatlarına megastarla ilgilenmeleri için talimat verdiği öğrenildi. Aksu’nun avukatlarından Tunç Demircan, ilk gözaltı günü Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Tarkan’ın avukatlarıyla görüşen Demircan’ın, “Sezen Hanım bir şeye ihtiyacınız varsa, hazır beklediğimizi iletmemizi istedi” dediği belirtildi. Tarkan’ın avukatları ise meslektaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti ve şimdilik savunma için yeterli çalışmayı kendilerinin yürüttüğünü ifade etti.

HATASIZ KUL OLMAZ

Tarkan’a sanat dünyasının starlarından destek geldi. Birçok sanatçı, megastara iftira atıldığına inanırken, Orhan Gencebay da “Hepimiz insanız, hata yapabiliriz” dedi.

‘Bir yanlışlık var’
Kenan Doğulu: “O bir megastar, bu tarz olayların kariyerini etkileyeceğini sanmıyorum. Umarım en kısa zamanda normal hayatına geri döner. O işte yanlışlık vardır diye tahmin ediyorum, umarım aklanır. Üzülmemek elde değil.”

‘İnşallah doğru değildir’
Orhan Gencebay: “Benim de geldi kulağıma birçok şey. Çok üzüldüm. İnşallah duyduklarım doğru değildir. Ben Tarkan’ı çok severim. Elbette ki hepimiz insanız, hata yapabiliriz. Hatadan dönmek de yine insana yakışır. Önemli olan hatayı fark edip doğruyu bulmak. Tarkan’ı çok seviyorum, inşallah onunla ilgili olumsuz bir şeyler olmaz.”

‘İftira atılıyor’
Ebru Gündeş: “Tarkan’ın gözaltına alındığını duyunca çok üzüldüm. Onun uyuşturucu kullanacağına ihtimal vermiyorum. Bu olay bence iftiradan ibaret.”

‘Nedeni yapay  dostlukları’
Bülent Ersoy: “Biliyorsunuz ben 8 sene yasaklıydım. Oturduğum koltuk çöktü ama hiçbir zaman böyle şeylere ilgi duymadım. Çocuğumuzun da ne şartlar altında bunlara ilgi duyduğunu bilemiyorum. Onun gibi zirvenin en ucundaki bir starın böyle şeylerden zevk almasına ya da medet ummasına karşıyım. Tarkan, Sezen Aksu, Bülent Ersoy ya da Ajda Pekkan o maddelerden güç alamaz. Biz zaten güçlüyüz. O çok temiz bir beyefendi ve hangi şartlar altında oraya itildi onu araştırmak lazım. Bence bu işin içine düşmesinin nedeni çevresi ve yapay dostlukları.”

Etrafındakiler yanlış olabilir
Ferdi Tayfur: “Bence bu bir iftira. Tarkan öyle bir çocuk değil. Hafif değil, ağır bir adam. Etrafındaki insanlar yanlış olabilir. Starın iftirası çoktur. Starı ne kadar çok seven varsa iki katı sevmeyeni vardır. Benim de başıma geldi. Keşke Ferdi Tayfur olacağıma evini kıt kanaat geçindiren herhangi biri olabilseydim dediğim anlar çok oldu.”

TARKAN ŞARKILARI DİNLEDİLER

Geçen perşembe gece yarısı 23.30’da Beykoz Ömerli’deki çiftlik evinde gözaltına alınan ve evinde 12.5 gram esrar bulunan Tarkan, kapıdan içeri girdiğinde Narkotik Şube’nin bilgisayarlarında şarkıları yankılanıyordu. Bazı polisler çalışma odalarının bilgisayarlarında yüksek sesle Tarkan dinliyordu. Şaşkınlık yaşayan Tarkan, polislere tebessüm etti ve polislerin dinlenme odasına alındı.

Tedavi olacağım
Tarkan Tevetoğlu, narkotik dedektifleriyle sohbeti sırasında uyuşturucuyu bırakmak için tedavi olacağını belirtti. Tarkan, “Esrarı kimden aldın?” sorusuna, “Esrar benim değil, şoförümün. Ben kokain kullanıyorum” yanıtını verdi. Polisler Tarkan’a uyuşturucunun zararlarıyla ilgili bilgi verdi, tedavi olursa uyuşturucuyu bırakabileceğini anlattı. Tarkan da “Uyuşturucu kullandığım için pişmanım. Tedavi olarak bırakmak istiyorum. Uyuşturucudan kurtulmak istiyorum” dedi.

Sekiz saat ifade verdi
Altı aylık telefon ve fiziki takipte uyuşturucu kullandığı belirlenen Tarkan’ın, ifadesi önceki akşam alınmaya başlandı. Zaman zaman çay ve kahve molasının verildiği ifade yaklaşık sekiz saat sürdü. Tarkan’la ilgili suçlamanın, diğer dokuz kişinin ifadesinin alınmasından sonra netlik kazanacağı belirtildi.

General muamelesi devam etti
Tarkan, Narkotik Şube’deki ikinci gecesini de Balyoz Operasyonu’nda gözaltına alınan emekli generaller gibi polis dinlenme odasında başında bir polis memuruyla geçirdi. Üzerindeki kıyafetleri ağabeyi Hakan Tevetoğlu’nun getirdiği kıyafetlerle değiştirdi. Akşam yemeğinde pizza yedi. Sabah peynir, zeytin, reçel ve çaydan oluşan kahvaltısını yaptı. Kahvaltıdan sonra kahve ikram edildi. Dün sabah erken saatlerde emniyetten gizlice çıkarılarak sağlık kontrolünden geçirildi. Tarkan ve diğer dokuz kişinin, pazartesi günü İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilmesi bekleniyor.

Alman basını haberi böyle verdi
Dünya yıldızı gözaltında
Ünlü yıldız Tarkan, Alman gazetelerine de haber oldu. Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, gözaltı haberini “Türk polisi dünya yıldızını gözaltına aldı” başlığı ile verdi. Alman Süddeutsche Zeitung Gazetesi, “Tarkan’a suçlama” başlığı ile verdiği haberinde, “Tarkan Türkiye’nin en ünlü müzisyeni” yorumunu yaptı. Spiegel Online ise, “İstanbul’da düzenlenen geniş çaplı uyuşturucu baskınında tanınmış Türk pop sanatçısı Tarkan gözaltına alındı. Tarkan, uyuşturucudan yakalanan ilk Türk müzisyeni değil” bilgisine yer verdi.

Milliyet - e-kolay - Kanal A Haber
 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler