YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tatlıses lokomotif bizlerse vagonuz"
"Tatlıses lokomotif bizlerse vagonuz"
20 Haziran 2013 11:09
Ünlü sanatçı Alişan, Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir kulüpte sahne aldı. Gecede, Alişan'a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Dedikodulu kulüpte sahne alan ünlü sanatçı Alişan, söylediği şarkılar ile sevenlerini coşturdu. 4 saat sahnede kalan ünlü sanatçı, çoğunlukla İbrahim Tatlıses’in parçalarını seslendirdi.

Sürpriz doğum günü

Ünlü sanatçı Ali Şan’ın doğum günü nedeni ile sahneye gelen sürpriz doğum günü pastası ile şaşırdı. Şan mumları üfleyerek pastasını kesti. 38 yaşına giren ünlü sanatçı, daha sonra parçalarını seslendirmeye devam etti. Esprili bir dille "38 yaşına girdik daha evlenemedik" diyen Şan, dilek tutmayı da ihmal etmedi.

Tatlıses'in mikrofonu Alişan'da

Ünlü sanatçı Ali Şan sahnede kısa bir konuşma yaparak çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Şan “Bugün benim için özel bir gün. Özel bir gün dememin nedeni elimde tuttuğum mikrofon, bugüne özel olarak geldi. Belgin ablam getirdi. Bu mikrofon İbrahim Tatlıses’in mikrofonudur. Bugün bu mikrofonla ilk kez sahneye çıktım. Onun heyecanı var bende. Bugün İbrahim Tatlıses’ten ardı ardına türküler, şarkılar okuyacağım” dedi.

İbrahim Tatlıses’in parçalarını seslendiren Şan, sahne sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Her sahnesinde yüzde elli İbrahim Tatlıses’in şarkıların seslendirdiğini söyleyen Ünlü sanatçı “Tüm sahnelerinin yüzde kendi şarkılarımı okuyorum. Yüzde elli de İbrahim Tatlıses’in parçalarını okuyorum. Aralarda bir iki parça pop şarkı okuyorum. Repertuvarım yıllardır hep aynı” cümlelerini kullandı.

"O mikrofon benim için büyük bir onur"

Mikrofon hakkında konuşan Şan “Belgin abla İbrahim Tatlıses’e vokallik yapıyordu. Şimdi benimle çalışıyor. İbrahim Tatlıses’in mikrofonu onda idi. İbrahim Tatlıses’in tonmaister Mehmet abiden izin alarak İbrahim abimin mikrofonunu kullandı. Benim için çok önemliydi. Çok güzeldi. Zaten sahnede ben söylemedim mikrofon söyledi gibi bir şey oldu. O mikrofonla İbrahim Tatlıses’in şarkılarını söylemek benim için çok büyük bir onur”dedi.

Tatlıses lokomotif bizlerse vagonuz

Gazetecilerin, 'İbrahim Tatlıses’in veliahtı siz misiniz?' sorusuna ise o konular girmek istemediği cevabını veren Şan, “Tatlıses yeri dolmayacak bir adam. Onun yerini hiç kimse dolduramaz. Bir biz şarkı okuyoruz, birde İbrahim Tatlıses okuyor, ayrı bir şey ondaki ses. İbrahim Tatlıses bizim için önde bir lokomotif. Biz onun arkasında sadece vagon olabiliriz. O mikrofonla şarkı okumak benim için çok büyük bir gurur çok büyük bir onurdu” diye konuştu.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler