YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarkan’ın dosyası Yargıtay’da
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi “görevsizlik” kararı verdi Tarkan'ın dosyası Yargıtay'a gönderildi...
Tarkan’ın dosyası Yargıtay’da
09 Temmuz 2010 / 15:06 Güncelleme: 09 Temmuz 2010 / 15:14

Mrgastar Tarkan Tevetoğlu’nun da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında açılan dava dosyası, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği “görevsizlik” kararı nedeniyle Yargıtay uyuşmazlık mahkemesine gönderildi.

İstanbul’daki uyuşturucu operasyonuyla ilgili olarak aralarında sanatçı Tarkan Tevetoğlu’nun da bulunduğu 17 şüpheli hakkında açılan dava dosyası Yargıtay uyuşmazlık mahkemesine gönderildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Emin Ateşağaoğlu, Tarkan'ın da aralarında olduğu 17 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı. İddianame İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. İddianameyi inceleyen İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı görevsizlik kararıyla özel yetkili ağır ceza mahkemelerine göndermişti.

Davanın gönderildiği İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi de dosya üzerindeki incelemesini tamamladı. Mahkeme, suçun örgüt kapsamında değerlendirilemeyeceğini, suçun “iştirak halinde bireysel suç” olduğunu ifade ederek dosya hakkında görevsizlik kararı verdi.

Bu nedenle dosya mahkemeler arasındaki uyuşmazlığın çözümlenmesi için Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderildi. Tarkan'ın davasının hangi mahkemede görüleceğine Yargıtay karar verecek. (Vatan)

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler