YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarkan'dan yeni yıl mesajı
Tarkan'dan yeni yıl mesajı
31 Aralık 2013 13:16
Yeni yıl mesajı yayımlayan ünlü şarkıcı Tarkan, doğaya sahip çıkılmasını isteyerek, 'Ben öncelikle, 2014’ün insanlık için bir ’uyanış’ yılı olmasını diliyorum' dedi.

Sosyal medya hesabından Türkçe ve İngilizce yeni yıl mesajı yayımlayan Tarkan, doğa vurgusu yaptı. Tarkan, "Aramızda köprü kurduğunu sandığımız onca iletişim aracına rağmen insanlar birbirinden her geçen gün uzaklaşıyor. Kalplerin birbirleriyle olan bağı zayıflıyor hatta kopuyor.

İnsanın gitgide yalnızlaşmasına, kutuplaşmanın gün geçtikçe çoğalmasına, şiddetin, zulmün, savaşların ve düşmanlıkların artmasına; hırsın, gücün, açgözlülüğün ve kibrin bizi ele geçirip vicdanımızı her gün biraz daha köreltmesine tanık olmak çok üzücü. Doğa, hızla artan nüfus sebebiyle ve rant uğruna gün be gün biraz daha tahrip oluyor, yok ediliyor.

Ağaçların kesilip ormanların yakıldığını, denizlerin ve okyanusların kimyasal atıklarla kirletildiğini, nehirlerin, derelerin akmasının engellendiğini, göllerin kurutulduğunu, birçok bitki ve hayvan türünün tükendiğini, eşsiz dünyamızda yaşamanın günden güne biraz daha imkânsız hale getirildiğini görmek çok acı" ifadelerini kullandı.

Dilek ve temennileri

Yeni yıl temennileriyle devam eden Megastar, "Ben öncelikle, 2014’ün insanlık için bir ’uyanış’ yılı olmasını diliyorum. Doğa olmadan var olmanın mümkün olamayacağı gerçeğini özümseyerek, onunla ahenk içinde yaşamamızı temenni ediyorum. Din, dil, ırk ayrımı olmaksızın özde hepimizin aynı olduğunu, yani aynı yolun yolcusu ve bir bütünün birbirini tamamlayan parçaları olduğumuzu, ancak sevgiye sarılarak yeniden huzura kavuşulabileceğini hatırlamamızı diliyorum" dedi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler