YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarkan'a suç duyurusu başı dertte
Tarkan'a suç duyurusu başı dertte
25 Şubat 2015 11:52
Tarkan Tevetoğlu'nun makam aracının yasal olmayan yollarla kendine tahsis edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Tarkan Tevetoğlu'nun makam aracıyla başı dertte.

Tarkan Tevetoğlu'na tahsis edilen yaklaşık 850 bin lira değerindeki Mercedes marka aracın yasal olmayan yollarla kiralık araç statüsüne sokulduğu iddia edilerek, savcılığa şikâyette bulunuldu.

Ünlü sanatçı Tarkan Tevetoğlu’nun, bir firmanın Sungate Otel’de düzenlediği bayi toplantısının davetlisi olarak Antalya’ya gelmesi kentteki iki ünlü araç kiralama şirketi arasında krize neden oldu.

Tarkan için tahsis edilen yaklaşık 850 bin lira değerindeki Mercedes marka aracın yasal olmayan yollarla kiralık araç statüsüne sokulduğunu iddia eden Seçil Rentecar sahibi Nurettin Çelikbaş hem Antalya Vergi Dairesi’ne hem de Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulundu.

Başbakanlık'la çalışıyoruz

Tarkan’a makam aracı olarak gönderilen aracın trafikten çekilmesi gerektiğini savunan Çelikbaş, “Biz Türkiye’nin her yerinde yat ve VIP araç kiralama işi yapıyoruz. Başbakanlık başta olmak üzere birçok resmi kuruluş hizmetlerimizden faydalanıyor. Ancak bugün Tarkan’a makam aracı tahsis eden şirket, 800-900 bin lira değerindeki otomobili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan şahıslar üzerine kaydettirip hiçbir vergi ödemeden yarı fiyatına alıyor sonra da misafir plaka ile bu araçlardan ticari kâr elde ediyor” dedi.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler