YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıla coşturdu, İpek Tanrıyar dolma sardı
Sıla coşturdu, İpek Tanrıyar dolma sardı
30 Haziran 2013 10:28
Ünlü manken İpek Tanrıyar, "Uluslararası 20. Erbaa Etkinlikleri"ne katılmak üzere geldiği Tokat’ta topraktan dolma sardı.

Uluslararası Geleneksel Kültürel Erbaa Etkinlikleri'nde sunuculuk yapan manken İpek Tanrıyar, program öncesinde üzüm bağlarında çalışan kadınlarla yaprak topladı. Ünlü Erbaa bağ yaprağı ile basın mensuplarına poz veren Tanrıyar, topraktan dolma sarmayı denedi. Bir bardak su ile toprağı ıslatarak dolma içi malzemesi hazırlayan Tanrıyar, hünerlerini sergiledi. Halasından dolma sarmayı öğrendiğini ifade eden Tanrıyar, “Dolmayı ne kadar iyi sardığımı düşünenler herhalde artık ciddi düşünürler" dedi.

Bu arada doğal beslendiğini ve otlarla arası iyi olduğunu ifade ederek dalından kopardığı bağ yaprağını yiyen Tanrıyar, ilaçlı olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırdı. Biraz tedirginlik yaşayan Tanrıyar, "Bir şey olmaz herhalde" diyerek bağ yaprağı yemeye devam etti. Babasına ait 1,5 dönümlük arazide çalıştığını ifade eden Tanrıyar, ayağı kayması sonucu erik toplarken ağaçtan düştüğünü, kazayı yara almadan atlattığını söyledi.

Sıla, sevilen parçaları ile Erbaalıları coşturdu

Uluslararası Geleneksel Kültürel Erbaa Etkinliklerinin sunuculuğunu yapan Tanrıyar, sahneye bağ yapraklarından yaptığı taç ile çıktı. Sahnede kemençe çalmayı deneyen Tanrıyar, sempatik hareketleri ile beğeni topladı. Karadenizli Sanatçı Zeynep Başkan’ın konserinden sonra konuşma yapan Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, canla başlar Erbaa halkının mutlu olabilmesi için çalıştığını söyledi. Gecenin finalinde sahne alan Sıla, sevilen parçaları ile Erbaalıları coşturdu. Sıla, şalvar pantolonu altına giydiği yüksek tabanlı ayakkabısı ile dikkat çekti.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler