YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sertap Erener’den Eski Eşi Demir Demirkıran’a Bomba Gibi Gönderme!
Sertap Erener’den Eski Eşi Demir Demirkıran’a Bomba Gibi Gönderme!
07 Ekim 2015 12:17
Şarkıcı Sertab Erener ve eşi Emre Kula önceki akşam Nişantaşı Develi Restoran’da kebap keyfi yaptı. Ünlü şarkıcı Sertab Erener eşiyle gazetecilerin sorularını yanıtlarken eski sevgilisine göndermede bulundu.

Sertab Erener neler söyledi? Sertab Erener’in, eşi Emre Kula’nın mutfaktaki hünerlerinden söz ederken “Tabak bile tutamayan erkek var” demesi, akılları karıştırdı.

Şarkıcı Sertab Erener ve eşi Emre Kula önceki akşamNişantaşı Develi Restoran’da kebap keyfi yaptı. Ünlü şarkıcı Sertab Erenereşiyle gazetecilerin sorularını yanıtlarken eski sevgilisine göndermedebulundu.

Sertab Erener neler söyledi? Sertab Erener’in, eşi Emre Kula’nınmutfaktaki hünerlerinden söz ederken “Tabak bile tutamayan erkek var” demesi,akıllara eski sevgilisi Demir Demirkan’ı getirdi. Sertab Erener, eşi EmreKula’yla önceki akşam Nişantaşı’nda baş başa akşam yemeği yedi. Mekan çıkışı muhabirlerlesohbet eden Erener, "Eşim de mutfakta iyidir. Ama bu ülkede tabak bile tutamayan erkekler var" dedi.

Sertab Erener ve Emre Kula, önceki akşam Nişantaşı’ndaki bir restoranda yemekteydi. Çıkışta habercilerin sorularını yanıtlayan çift,genellikle evde yemek yediklerini, o akşamın istisna olduğunu söyledi. Erener,“Türk erkekleri mutfakta pek başarılı değildir. Emre Bey o konuda nasıl?”sorusuna ise şaşırtıcı bir yanıt verdi.

Emre mutfakta başarılı

“Evet, Türkiye’de öyle bir problem söz konusu. Tabak biletutamayan erkek var, onu biliyorum. Ama Emre sağ olsun, onlardan değil.Mutfakta başarılı” diyen Erener, bu sözleriyle 18 yıl birlikte olduğu DemirDemirkan’ı akıllara getirdi.

Sertab Erener Biyografisi

Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanmış olan Türk pop müzik şarkıcısı.

Sertab Erener, 4 Aralık 1964 tarihinde Yücel ve Nizamettin Erener çiftinin iki çocuğundan küçüğü olarak İstanbul’da doğmuştur. Serdar adında bir abisi vardır. İlk ve orta öğreniminin ardından Işık Lisesi’nde okudu ve İstanbul Devlet Konservatuvar’ında eğitimine devam etti. Okulda da herkesce beğenilen bir sopranoydu. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda vokalistlik yapmaya başladı.

Sertab Erener önce Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı.Ardından da yine onun desteğiyle 1992 yılında ilk albümü "Sakin Ol"uyayınladı. Bu albümle, kendini tam olarak göstermese de herkesin dikkatini çekti. Ardından 1994’de "Lal" ve 1996’da "Sertab Gibi"albümleri ile müzik dinlemeyi seven herkese hitap etmeyi başardı

Bu arada Sertab Erener benzersiz sesi sayesinde birçokuluslararası isimle birlikte düet yapma imkanı da buldu. Jose Carreras ileklasikte de başarılı olabileceğini gösterdi. Sanatçı 1999 yılında dördüncüalbümü "Sertab"ı çıkardı. Aynı dönemde Ricky Martin, Sertab’la yaptığı düete albümünün Ortadoğu baskısında yer verdi.

2000 yılında "Voice Mail" grubu ile "ZorKadın" adlı şarkısını Akapella tarzında söyledi ve dünya listelerinde şans aradı. Aynı yılın yaz aylarında çıkan "Bu Yaz" adlı single’da Ricky Martin ile söylediği "Private Emotion" ve Yunan sanatçı Mando ileyaptığı "Aşk/Fos" adlı düetlere yer verdi.

Sertab Erener, Fikret Kızılok’un bestelediği"Kumsalda" adlı parçasıyla sunduğu son albümü "Turuncu"yu2001 Harizan ayında çıkardı.

2003 yılında "Everyway That I Can" isimlişarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması birinciliğini kazandı ve hemen ardından Eurovision şarkısının single albümü ve ardından 2004 yılında tüm dünyaülkelerinde satışa çıkan ilk İngilizce albümü "No Boundaries" müzik marketlerde yerini aldı.

2001 yılının yazında yaptığı “Turuncu” adlı albümündesöylediği “Kumsalda” adlı parçası çok beğenildi ve en çok çalan şarkılararasına girmeyi başardı. Aynı albümden güle güle şekerim, seni sevmeye hükümgiydim, söz bitti, hani kimi zaman birçok radyonun ve klübün gözdesi oldu.

‘Everyway that I can’ 2003 yazında haftalarca Avrupa müzikmarket satış listelerinde 1 numara oldu ve Almanya ve İsviçre’de top 10;İspanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da top 5’e yükseldi. İsveç ve Yunanistan’da ise 4 hafta boyunca 1 numarada kalmayı başardı. Elde ettiğiyüksek satış rakamı nedeniyle Sertab Erener’e Yunanistan’da Platin Plak ödülü verildi.

2005 senesinde Danimarka’da gerçekleşen Eurovizyon 50. Yılkutlamasında ise ‘Everyway that I can’, 50 yıl içerisinde yarışmış 1000 parçanın arasından 9’uncu seçilmiştir.

Sertab Erener, 2007 yılında Demir Demirkan ile beraber bir grup kurdu. Grup, kendi adıyla hazırladığı ilk albümü Painted On Water’ı, LosAngeles ve New York’ta kaydederek Haziran 2009’da ABD ile Türkiye’de yayımlandı.

2011 yılında Sertab Erener, Juri üyeliğini Ajda Pekkan,Atilla Özdemiroğlu ve Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ile birlikteyaptığı "Star Akademi" adlı yarışmada bulundu.

Nisan 2012’de, üzerinde bir yıl çalışarak, babası NizamettinErener için hazırladığı Türk Sanat Müziği albümü Ey Şûh-i Sertab’ı yayımladı.

Sertab Erener,21 yaşındayken 1985 yılında Altın soyadında biriyile evlenir. Boşanırlar.

Sertab Erener, 1986 yılında şarkıcı Levent Yüksel ileevlendi. 19 Haziran 1996 tarihinde boşandı. 1997 yılından beri şarkıcı sevgilisi Demir Demirkan ile birlikte yaşamakta iken 2014 yılın Ekim ayında ayrıldılar.

Sertab Erener, 15 Nisan 2015 tarihinde Fox TV’de başlayan“Sesi Çok Güzel” adlı yarışma programının jürisi oldu. Her hafta yeni yeteneklerin yarıştığı programda jüri koltuğunda oturanlar Sertab Erener, Sibel Can ve Gökhan Türkmen olacak.

Sertab Erener, 6 Temmuz 2015 tarihinde gitarist Emre Kula ile evlendi.

Albümleri :

1992 - Sakin Ol!

1994 - Lâ’l

1997 - Sertab Gibi

1999 - Sertab Erener

2001 - Turuncu

2004 - No Boundaries

2005 - Aşk Ölmez

2009 - Painted On Water (Demir Demirkan ile)

2010 - Rengârenk

2012 - Ey Şûh-i Sertab

2013 - Sade

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler