YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şehit kanı' gafına açıklama geldi
'Şehit kanı' gafına açıklama geldi
05 Temmuz 2010 09:25
İpek Tanrıyar'dan "şehit kanı dökenler"lafına açıklama geldi. Söylediği cümleyi insanların tamamen yanlış anladığını söyleyen Tanrıyar" art niyet çok kötü"dedi.

Bir kültür ve sanat festivalinin sunuculuğunu üstlenen İpek Tanrıyar'dan tartışma oluşturan o sözlere açıklama geldi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde düzenlenen 17'nci Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'nin sunuculuğunu üstlenen İpek Tanrıyar, festivalin açılışında protokolü ve alanı dolduran binlerce kişiyi şehitler için saygı duruşunda bulunmaya davet ederken, "Şehit kanı dökmüş kardeşlerimize 1 dakikalık saygı duruşu" diyerek gaf yaptığı iddia edildi.

Söz konusu iddiaya tepki gösteren Tanrıyar ise şunları söyledi: "Bu haberleri okuduğumda kahroldum. Art niyet çok kötü bir şey. Hiç talihsiz bir olay olmadı. Tamamen insanların yanlış anlaması ve algılamasından kaynaklı.  İnternet sitelerine bakınca ben de olayın bu kadar nasıl çarpıtıldığına inanamadım. Kurduğum cümle şuydu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve bütün silah arkadaşlarına, bu ülke için emeği geçmiş tüm şehitlerimize, şehit kanı dökmüş kardeşlerimize öncelikle 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından da İstiklal Marşımızı okuyalım."
Bugün

!!!
 // mehmet durukan
kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda ... demek istemiş fakat becerememiş...
05 Temmuz 2010 09:50
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler