YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seda Sayan'a büyük tepki
Seda Sayan'a büyük tepki
03 Eylül 2014 12:49
Seda Sayan'ın, iki karısını öldürüp, bir evlilik programına katılan Sefer Çalınak'ı konuk etmesine sosyal medyadan tepki yağdı.

Flash TV'de yayınlanan evlilik programına çıkıp, eş arayan Sefer Çalınak, iki karısını öldürdüğünü söylemesinin ardından canlı yayından kovulmuştu. Sefer Çalınak. bu kez Show TV'de Seda Sayan'ın programına konuk oldu.

5 kez evlenen ve 2 eşini öldüren Sefer Çalınak'ı canlı yayında ağırlayan Seda Sayan, "Peki, erkek karısını neden öldürür?" diyerek büyük tepki çekti. Sayan'ın, Çalınak'a "Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü" demesi de tepkilerin odağı oldu.

"Şiddet meşrulaştırılıyor"

Kadına yönelik şiddet ve cinayetler gündemden düşmezken Seda Sayan’ın “Peki, erkek karısını neden öldürür?” diye sorması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Sosyal medyada yüzlerce kişi, söz konusu sorunun, kadına yönelik şiddeti meşrulaştırmak anlamına geldiğini savundular. Canlı yayına telefonla bağlanan Sefer Çalınak’ın öldürdüğü kadınlardan birinin oğlu ise Seda Sayan’a tepki gösterdi.

Sefer Çalınak’ın televizyona çıkartılmamasını isteyen annesi öldürülen gence, Sayan’ın “Neden çıkartmayacak mışız” demesi tansiyonu yükseltti. Annesi öldürülen genç , Sefer Çalınak’ın iki kadını öldürdüğünü hatırlatarak tepkisini devam ettirdi.

'Güleryüzlü katil' dedi

Genç, telefonda “Reyting için katili ekrana çıkardınız” demesi üzerine Seda Sayan telefonu kesti. Öte yandan Seda Sayan’ın ‘tövbe etmesinden dolayı affedilebileceğini’ anlatmaya çalışması ve canlı yayında Sefer Çalınak’a “Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü” demesi de tepkilerin odağı oldu.

Songül Karlı da eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan Yakup Kara'yı canlı yayında programını çıkartmış ve "Beyefendi bir adam" demişti. Programın erkek konukları da Yakup Kara'yı haklı bulan konuşmalar yapmış, bazı kadın dernekleri program hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Programa sosyal medyadan büyük tepki vardı.

İşte tepkilerden bazıları

@FreddieKahlo
Dün programda kadına şiddeti konuşan Seda Sayan, bugün kadına şiddeti meşrulaştırıyor.İğrençsiniz

@raveyjar
başka kadınları öldürmesin diye programa çıkardım diyo seda sayan, bunun için 2 saat boyunca neden öldürdüğünü adama anlattırdı galiba

@wunthri
Birisi Seda Sayan'a cinayetin tipe göre işlenmediğini anlatabilir mi?

@aynuryesilyurt
Seda Sayan: ''Böyle güleryüzlü bir katil görebilir misiniz?'' diyor.Reyting uğruna her türlü kepazeliği yapan Seda'larla dolu tvler...

@KadinCinayeti
Kadın katillerinin yeri ekranlar değil mahkeme salonlarıdır! Programına kadın katillerini çıkaran Seda Sayan ve @ShowTV 'yi kınıyoruz.

@busrasanay Adam 2 karısını öldürmiş haklıydım diyor.Konuk etmişler katili.Allah bildiği gibi etsin ya!!! Lanet olsun abi ne bu ya!

@muratcanfida
Yeni Songül Karli vakamiz. Seda Sayan bu sefer

@Serkancabj
2 karısını öldürmüş olan sefer çalınak seda sayan'ın programına katılmış. Bi de özgürlük yok dersiniz bu ülkede..

@ecekargz
2 karısını öldüren Sefer Çalınak'ı TV'ye çıkarmak kadın katillerini aklamaya çalışmaktır.Seda Sayan ve ekibini kınıyorum!

@SenemGurblak
2karısını öldüren Sefer Çalınak'ı tvye çıkarıp "niye öldürdün" diye soran Seda Sayan sen napıyosun Allah aşkına ya?

@Selin_SlnS
Yuh bee, dizilerde alkolü, sigarayı sansürlersiniz... Seda Sayan iki kadın katilini programa çıkarıp geyik yapar..

@nekrofilzombi
Seda Sayan'a suçu ve suçluyu övmekten dava açacak bir babayiğit yok mu? Katil adamı yayınına çıkarmış bir de altyazı geçiyor katil diye.

@gvnsrp34
Seda Sayan geri vites yapmaya çalışıyor ama konuştukça batıyor. Rezalet !! RTÜK , bunlarla uğraş, sigara mozaikleyeceğine ..

@onudemekistedim
Seda Sayan rating için 2 kadını öldüren adamı TVye çıkarmış. Programın sonunda ''show'' programı gereğince kovacakmış.

@karaolorin
#SedaSayanShow kaldirilsin, Seda Sayan kadina siddete tesvikten yargilansin

Etiketler: ,
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler