YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Say'dan alkol düzenlemesine Atatürk'lü tepki
Say'dan alkol düzenlemesine Atatürk'lü tepki
31 Mayıs 2013 07:55
Ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından alkol düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aynı zamanda Twitter'dan paylaştığı ifadeler yüzünden hapis cezası alan ancak cezası ertelenen Say,'Alkol yasası durumunda onlar derler ki ‘git evinde iç!' İçenler de diyebilir ki ‘git evinde içme!!!' Hani 21. yüzyılda 'uzaya da gideriz' filan hayalleri vardı' ifadelerini kullandı.

İşte Fazıl Say'ın o açıklamaları

" ‘Susmak' ile ‘susturulmak' insanın kendi hayat çizgisinde prensipte ayni sonuca varıyor. Sorarız; hangisi daha onurlu? ‘Doğu' ile ‘bati' arasında sevgisiz ve soğuk ticari ilişkilerden başka aslında ne kadar çok paylaşılacak şey var. Onlar bunu unutuyor...

'İçenler de içmeyenlere git evinde içme diyebilir'

1- Atatürk görmüş, Nazım görmüş, Orhan Veli, Can Yücel, Cemal Süreya, Aziz Nesin görmüş bir Türkiye'de, bir ‘cenneti-ala' ironisi bu kadar tepki çeker miymiş? Tahmin ettiğimizin çok uzaklarında bir ayrışma var.Bu ayrışma ama ne onlar için iyi, ne bizim için ne dünya için iyi. Alkol yasası durumunda onlar derler ki ‘git evinde iç!' İçenler de diyebilir ki ‘git evinde içme!!!' Hani 21. yüzyılda 'uzaya da gideriz' filan hayalleri vardı.

'Bira içmenin de Hayyam okumanın da tadı kalmadı'

Onları geçtik de, bir bira içmemizin, bir Hayyam okumamızın keyfi de kalmadı ya.. En azından, şu yaşadığımız günlere kadar, bir medeniyet/ bir yaşama hedefi hediye eden cesur lider Atatürk'e sevgiyle, saygıyla, şükranla"

Haber 7

Ya Sev Ya Terk et
 // Araki Ayyaş
''Ya sev, ya terk et'' bu laf öbeğinden önceleri çok rahatsız olurdum, ama şimdi neden söylemek istiyorum anlayamadım. Sebetaistleri sevmiyorum, ama burası sebetaistlerin yurdu değil. O zaman onlar gitsin bu yurttan. Tankerle mi içiyorlar, hortumla mı, orası beni ilgilendirmez. Benim yurdumda ayyaşlık propagandası yapamazsın arkadaş! Git evinde iç ve idrarını yap. Yol ortasında, çoluk çocuk, kadın erkek demeden, idrarını yapan ayyaşlar var bu ülkede. Hadi tuvaletinizi de açıkta yapın, bu da ...
31 Mayıs 2013 Cuma 14:32
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler