YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Şarkıcıların hepsi sokak çocuğu"
"Şarkıcıların hepsi sokak çocuğu"
15 Mayıs 2013 11:23
Türk pop müziğinin duayen ismi Erol Büyükburç, yeni nesil şarkıcıları eleştirdi.

Şarkıcıları kültürsüz olmakla itham eden Büyükburç, “Bir sanatçının yeterince kültürlü olması lazım. Ben yeterlilik sınırında görmüyorum. Hepsi sokak çocuğu gibi” dedi.

Yeşilçam filmlerine oyunculuğunun yanı sıra muhteşem sesiyle de hayat veren Türk pop müziğinin usta ismi Erol Büyükburç, Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen “Yeşilçam Yıldızları” söyleşisinde hayranlarıyla buluştu. Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, moderatörlüğünü Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Engin Çağlar’ın yaptığı söyleşide Büyükburç, sıcak sohbetinin yanı sıra şarkılarıyla da Fatihlileri coşturdu.Kendini 18 yaşında hissettiğini belirten Erol Büyükburç, kendisinin de Fatihli olduğunu söyleyerek, “Fatih’te başka bir enerji ve sinerji var” dedi.

Kendisinin çok üretken ve kültürlü bir sanatçı olduğunu ifade eden Büyükburç, “Ama haddimi de biliyorum. Neyi, nerde ne zaman yapmam gerektiğini biliyorum” şeklinde konuştu.

Yeni nesil şarkıcıları sert bir dille eleştiren Büyükburç, onları kültürsüz olarak niteledi. Medyanın da bu tür şarkıcılardan reyting aldığını belirten Büyükburç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir sanatçının yeterince kültürlü olması lazım. Ben yeterlilik sınırında görmüyorum. Hepsi sokak çocuğu gibi, sesi var fırsat bularak onu kullanarak son derece büyük bir sanatçı olduğunu zannetmek gibi bir gaflet içindeler. Hepsiyle konuşuyorum. Aksatımı biliyor musunuz diye soruyorum. O nedir diye soruyorlar. Eskiden Yıldız, Müşfik Kenter gibi sanatçılar geldiği zaman onun bir ağırlığı olduğunu hissederdiniz. Güzel sesler ama kültürsüz. Eşdeğerde yapıtlar yapıp, bunu millete alıştırıyor. Tabi medya da kendine rant sağlayacak noktayı engeller mi?”

Söyleşinin ardından Büyükburç’un filmlerinden oluşan sinevizyon gösterimi izlendi.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler