YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanatçı Hakalmaz İstanbul'da konser verdi
Sanatçı Hakalmaz İstanbul'da konser verdi
05 Haziran 2016 01:59
Sanatçı Hakalmaz: "Şu an bile belki askerlerimiz kalleşlikle mücadele ediyorlardır. Yapacağımız en önemli şey şehitlerimiz için dua etmek" dedi.

Ünlü sanatçı Orhan Hakalmaz, Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen 17'nci Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamında İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Hakalmaz, festivalin Merkezefendi'ye güzel bir ortam kazandırdığını belirterek, "Evde ayağını uzatıp, çayını içmek yerine buraya gelen dinleyicilerime çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Memleketimiz bugünlerde biraz dumanlı" ifadesini kullanan Hakalmaz, "Şehitler veriyoruz. Şehitler ölmüyor tabii ki ama büyük yürekli ailelerine Rabbim sabırlar versin. Annelerine, babalarına, yavrularına yardım etsin Allah. Bizler tabii bir tarafımız kırık, üzülüyoruz ama onlar kadar üzülmüyoruz. Şehitlerimizi unutacak değiliz." ifadelerini kullandı.


Şehitlerin olduğu günlerde, konserlerin eleştirilebildiğine dikkati çeken Hakalmaz, "Hayır, biz türkülerimizi çalıp, oynamak şeklinde görmüyoruz. Türkülerimiz, 'Gitti de gelmedi canım, buna ne çare' diyor, 'seni vuran eller kırılsın oğul' diyor." görüşünü paylaştı. 

Hakalmaz, "Bizim elin yiğitleri bol olur, Allah yiğitlerimizi korusun." temennisinde bulunarak, şunları ifade etti:

"Şu an bile belki askerlerimiz kalleşlikle mücadele ediyorlardır. Yapacağımız en önemli şey şehitlerimiz için dua etmek. Bir bakıyoruz ki şehitlerimizi Amerikan boru marşıyla anıyorlar. Biz Türk'üz Elhamdülillah, Müslüman'ız, biz Fatiha göndereceğiz inşallah. Dualarınızı eksik etmeyin."

Ramazanın herkese hayırlı olmasını dileyen Hakalmaz, "Affolunmuş olarak hep beraber bayrama girelim inşallah." diye dua etti. 

Hakalmaz, konserde "Ah Yalan Dünya", "İncitme Gönül" gibi sevilen türkülerini seslendirdi.

Konserin sonunda Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, sanatçıya çiçek takdim etti.

 

AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler