YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahan'dan küfürbazlara yanıt
Şahan'dan küfürbazlara yanıt
13 Temmuz 2014 23:48
Erdoğan'ın davetine katıldıktan sonra sosyal medya üzerinden hakaretlere ve küfürlere maruz kalan ünlü oyuncu Şahan Gökbakar bir açıklama yaptı. Gökbakar kendisine yapılan hakaretler için; "Dava açacak kadar önemsemedim bile" dedi.

Erdoğan'ın davetine katıldığı için sosyal medyada sistemli şekilde linç faaliyetine maruz kalan ünlü sanatçı Şahan Gökbakar, kendisine yapılan hakaretler karşısında ders gibi bir açıklama yayınladı.  Cumhurbaşkanlığı'na aday olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyon toplantısına davet edilen ve bu davete icabet eden sanatçılardan Şahan Gökbakar, kendisine yönelik sosyal medyada yer alan ağır küfür ve hakaretlere ders gibi bir cevap verdi.

Gökbakar, Instagram ve Twitter hesabından yaptığı açıklamada, toplantıya katıldığı için kendisine küfür edenlere dava açmayacağını belirtirken, sosyal medya küfürbazlarına adeta insanlık dersi verdi.

Konuyla ilgili uzun bir açıklama metni yayınlayan Şahan Gökbakar, "özellikle profillere göz gezdirdim. Neredeyse hepsi birer özgürlük ve demokrasi savunucusu bu nefret saçıcı küçük cellatların. İronik değil mi? Dava açacak kadar önemsemedim bile" ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçının şu ifadeleri de oldukça dikkat çekti:

Mahalle baskısından rahatsız olanlar...

Senin gibi düşünmeyen, veya düşünmediğini varsaydığın herkese küfür etmek, aşağılamak veya yok etmeye çalışmak hak görülebiliyor malesef. Ne büyük bir acz ve ne fena bir yanılgı.

Çağdaş, demokratik ve özgürlükçü olduğunu söyleyen insanların ağızlarından dökülen nefret sözcükleri kendileriyle nasıl büyük bir tezat oluşturuyor.

Mahalle baskısından rahatsız olanlar, ne kadar kolay bir şekilde baskı söylemleri geliştiriyorlar.

İşte Şahan Gökbakar'ın açıklaması:

 

1-232.jpg

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler