YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şafak Sezer: Alabora dünyanın en korkak insanı
Ünlü sanatçı Şafak Sezer, Beyaz Tv'de katıldığı bir programda 'Gezi Parkı' olaylarıyla ilgili bomba açıklamalarda bulundu.
Şafak Sezer: Alabora dünyanın en korkak insanı
25 Temmuz 2013 / 09:57 Güncelleme: 25 Temmuz 2013 / 10:19

Gezi Parkı olayları nedeniyle Başbakan Erdoğan'dan özür dileyerek elini öpmek istediği iddia edilen oyuncu Şafak Sezer çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beyaz TV'de Ferda Yıldırım'ın sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Gezi Parkı'na gitmediğini, Başbakan Erdoğan için de '15 yıl daha Erdoğan gibi bir lider gelmez' dedi. Sezer, Mehmet Ali Alabora'nın 'dünyanın en korkak adamı' olduğunu belirterek, "Ak Parti'ye 2 kez oy kullandığını ekledi.

İşte Şafak Sezer'in o açıklamaları:

"Gezi Parkı'na gitmedim"

"Ben açıkçası Gezi Parkı'na hiç gitmedim. Yürüyüşlerin ilk günü bir yemekten dolayı oraya katıldım. Meraktan dolayı gidip baktım ne oluyor diye. Barbaros'tan Ortaköy'e kadar Gezi Parkı'nda yürümeye gittik. Ayağımdan ameliyat olmuştum. Açılır diye yürümüştüm. İnönü Stadı'nın oraya gittik. Biber gazını orada tattım. Oranın mizahı da var, acısı da var. İnsanlar öldü orada.

Ortada durma şansın yok. Devleti var... Halkı var...İsteyeni var, istemeyeni var... Önümüz Ramazan Bayramı. Tatlılık ve güzellikle biteceğini düşünüyorum. Duran adamlar, palalı adamlar... Bunların hepsi bitiyor galiba.

"Gezi'de gizli güçler vardı"

Mevzu burada bir ağaçsa herkes yürüdü. Herkes yürümese bile kornaya bastı, tencereye vurdu. Oradaki üniversiteli gençleri, sanatçıları gördüler... Ve 'bir dakika durun' böyle bir şeye izin vermiyoruz dediler. Devletin hizmeti orayla bağdaşmadı. Biz ya da oradakiler nereden bilsin devlet projesinin ne olduğunu, ne yapılmak istendiğini. Oralarda zaten gizli güçler vardı. Tabi biz de daha sonradan öğreniyoruz 'varmış.'

Üstümüzde bir lider var. Sayın Başbakanımız hakikaten değerli bir lider. Ben bir Türk milliyetçisiyim. Kendi topraklarımda yaşayıp ölmek istiyorum. Benim ülkeme yabancının karışmasını istemiyorum. Bunlarla Atatürk de Osmanlı da savaşmış. Başbakanımızın da milliyetçi olduğunu düşünüyorum. İhaleler de hep Türk firmalarına gidiyor. Belki de bu yüzden...

Çocukluğumuzda böyle abiler gördük. Baktığınız zaman çekiyor sizi. Kusura bakmasınlar ama hakikaten iyi bir lider olduğunu düşünüyorum. Biz zaten o gün yemek yerken Ali Şen'le beraberdik. O da Türkiye'nin dış borcunu anlatıyordu. Biz de anlamadığımız için dinliyorduk. Entresan bir gündü açıkçası.

"Erdoğan gibi lider 15 yıl daha gelmez"

Yarın değil bir 15 yıl daha bir lider gelmez. Bana Başbakanımız abi olarak geliyor. Benim abim gibi geliyor. Gittiğim zaman beni önemsiyor mu... Başbakanımız sizi gördüğü zaman 'nasılsın evlat' dediği zaman sen önemseniyorsun. Beni onun ticari ilişkileri, devlet ilişkileri, dışardaki muhalefeti hiçbir şeyi ilgilendirmiyor.

"Twitter'ın yasaklanmasını istiyorum"

Bana birisi mesaj attığı zaman duygulanıyorum. Bu programdan sonra da illaki atacaklardır. Bana 'bunun yasaklanmasını istiyor musunuz?' dediğinizde ben burada faşizan bir baskı yapmıyorum ki. Kesinlikle istiyorum. Sen iki tane işçi ailesinin, kendini çocuklarına adamış bir ananın ve kendini 6 tane çocuğa adamış bir babanın anasına babasına küfür edersen, sen insan değilsin kardeşim. Edemezsin. Şahsına karşı ne yaparsın, izlemezsin. İnsanların şahsi değerlerine hakaret edemezsin.

"Gizli kasalar bize para vermiyor"

Ben sevdiğim bir abi olarak görüyorum Başbakanı. Benim ortak bir şeyim yok. Para almıyorum, devlet sanatçılığım yok... Hiçbir şey yapmıyorum. İstediğin herkese ulaşabiliyorsun bu devletle ilgili. Gürsel Tekin'i de çok severim. MHP'den de sevdiklerim var. Her partiden var. 'Biz Ak Parti'nin bayrağını aldık. 3-5 televizyon programı verecek' öyle bir durum yok. Biz sadece başarımızla, yeteneğimizle geliyoruz. Gizli kasalar gelip bize para vermiyor. Bize baskı uyguladıkları da yok.

Alabora'nın  CNN International'a konuşması

Benim bildiğim Alabora Amerikan emperyalizmine karşı çıkan ama CNN'de 1.5 saat yayın yapan bir adam oldu. Mehmet Ali'nin 1.5 saat çıkıp da başka bir ülkenin kanallarına böyle bir şey yapması... 'Arkamızdan vurulduk...' falan filan... Hoş bir şey olmadı açıkçası.

Mesleğin harici her şeyi bırakmak lazım. Ufak da olsa politika muhabbeti yapıyoruz ama ondan bile rahatsız oluyorum. İş adamları iş adamlığını yapacak, sanatçılar da sanatçılığını yapacak. Şimdi ben Başbakanımızı diş reklamında oynatabilir miyim ya da Melih Başkanımız'ı... Politikacı politika yapıyor. Sanatçının da böyle siyasetin içinde bilmem ne... Yani değerleri vardır. Mesela Emek Sineması... Çıkıp konuşabiliriz. Bununla ilgili her şey konuşulabilir.

Devlet de bir namustur. Sen neden namusunu yurt dışına anlatıyorsun. Mehmet Ali Alabora dünyanın en korkak adamı ya. Ne yapabilir yani. Cesaret hapı mı içti ne yaptı.

"Ak Parti'ye oy verdim"

Ailemde bir tek ben oy verdim. Referandum'da 'evet' dedim bir de Hakan Şükür'e oy verdim. Ben karşıma geçip de Ak Parti'ye oy verdim diye eleştirecek bir adam göremiyorum. Ben bozarım o adamları.


BAK BAK
 // MALİKİ
Alabora hakikaten çok korkak birisi. Bak Şafak Sezer e şöyle yada böyle yaptı hatasından döndü delikanlıca yanlış yapmışım dedi ama adi çapulculardan korkup koruma istemedi. Söylediğinin arkasında durdu. Peki Alabora ne yaptı. Hem sağda solda vatanını satan usulsüz kanunsuz işler yaptı hemde başaramayıp iş zora girince kı...ndan korkup karuyun beni diye taş attığı emniyet mensuplarına sığındı. Korkupta rezil olacağına bir sanatçı olarak korkulacak şeyi yapma bence Karabora...
25 Temmuz 2013 Perşembe 18:55
Bir sanatci olarak degil her vatan evladinin düsündügünü söylüyosun
 // Oruc
Şafak Sezer abi, helal sana , Allah seni büyütüp yetistiren Anne ve Baban da razi olsun, AKP ye oy verdigin icin degil , milletin bekasini düsündügün icin . Seni sinema sanatcisi olarak cok severdim , simdi bir abim olarak daha cok seviyorum....
25 Temmuz 2013 Perşembe 14:46
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler