YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Reenkarnasyon Kur'an'da var'
'Reenkarnasyon Kur'an'da var'
21 Şubat 2013 18:22
Ünlü sanatçı Doğan Canku, katıldığı bir programda çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Havada asılı kalma ve dolaşma anlamına gelen levitasyonla ilgilendiğini anlatan sanatçı, reenkarnasyona inandığını söyledi.

1970'lerin Modern Folk Üçlüsü grubunun üyesi  Sanatçı Doğan Canku, A Haber'de 'Bi Sormak Lazım' programına konuk oldu.

Ünlü sanatçı Türkiye'de kendisi gibi levitasyon yapan çok kişi olduğunu belirterek birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Levitasyonun aşamaları olduğunu belirten sanatçı "Tanrı'nın bir lütfu değil. Bir tekniktir. Siz de tekniği öğrenseniz siz de yapabilirsiniz. Bilim adamlarına 'Gelin siz de öğrenin' diyorum. Gelmiyorlar ki. 'Ya olursa, havada durursam' korkusu var çünkü." dedi.


İşte Canku'nun çarpıcı açıklamaları:

"Ama bu sıçrama 25 santim de 80 santim de olabilir. Birkaç metre ileriye güç sarf edilmeden gerçekleşir. Levitasyonun ikinci aşaması havada durmaktır. 1 milim, 5 santim, 30 santim değişir. 3. Aşama ise havada dolaşmaktır. Ben ilk aşamayı yapıyoruz. Büyük bir minder üzerinde zıplayarak gidiyoruz. Ama bunu uygularken 2. ve 3. Derecesi başımıza gelmiyor değil. İstem dışı olarak... Çarpışmıyoruz, birbirimize yol verdiğimiz oluyor. Bilincimiz farklı bir alanda. Her şeyin farkındayız, esprimizi yapıyoruz, konuşuyoruz. 2. ve 3 Aşamada bulundum. Şahidim var. Ama o şahidim konuşmak istemiyor. Kitabımda yazacaktım, yanlış anlaşılmasın diye yazmadım. 100 yıl önce bunu yapanlara 'Ermiş' diyorlardı. Halbuki herkes yapabilir. Zihin ve beden ilişkisini mükemmel hale getirebilirsiniz.

Reenkarnasyona inandığını anlatan sanatçı "Ruhsal varlığın bir bedende mükemmel hale gelmesinin mümkün olmayacağını Kur'an da söylüyor. Sanırım Yunus Suresi'nde bir ifade var. 'Biz sizi varlık alanına defalarca getiririz' diyor" diye konuştu.

13:00
 // kenan akkuş
bunlar tamamen safsata. Bir şeye safsata demek için o şey hakkında bilgili olmak gerekir. Nerden mi biliyorum.
Bu reankarnasyona inananlar, hayvanları hiç gözlemlemiyormu? Bir civcivi alın ve tek başına bir bahçede büyütün. Bu civciv büyüdüğünde, hiç bir yerden öğrenmediği halde, erkek ise, horoz olup ötecek, tavuk ise gıdaklayacaktır. Aynı şey tüm hayvanlar için geçerlidir. Bir çift kanaryayı yavru iken alın tecrit edilmiş bir yerde yetiştirin, aynı şarkılarla ötecektir. Bunlar ötmeyi nereden öğrendi peki?...
22 Şubat 2013 13:00
ne kadar ermiş bir insan
 // mesut satı
ne kadar kültürlü ne kadar ermiş bir insan değilmi.......
herkez kuran-ı kerimi kafasına göre yorumlama gücüne sahipmi acaba ....
acaba bu şahsiyet kuran-ı kerim-i tesfir yeteneğine sahip birimi...
hem diyorki şahidim var hem diyor şahidimin reklamı olur diye katabımda yayınlayamadım... ne kadar çelişkiliii.
tabi bence...
22 Şubat 2013 06:31
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler