YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pek yakında gala yaptı
Pek yakında gala yaptı
01 Ekim 2014 19:45
Cem Yılmaz’ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu, merakla beklenen yeni filmi ‘Pek Yakında’nın basın gösterimi dün sinema eleştirmenleri katılımıyla İstinye Park’ta iki salonda birden yapıldı.

Cem Yılmaz, “Dolu dolu bir reaksiyon aldım iş arkadaşlarımdan. Bugün de önemli olan Alper’in beğenmesi. Hedefim o. İnşallah hoşunuza da giden bir film olmuştur, bu da bonus olur” dedi.

Yılmaz, Şahan Gökbakar’ın ‘Recep İvedik’ gişe rakamlarıyla kendisine gönderme yaptığı haberlerine “Bunun benle ilgisi olduğunu siz düşünüyorsunuz. Bu sizin dünyanız. Bizim dünyamızda bu yok. Filmimiz duygusal. Biz de hissederek oynadık” dedi.
 
Cem Yılmaz filmi sinema eleştirmenleri ile beraber izledi. Yılmaz bir hayli heyecanlıydı.

Biri hariç hepsi beğendi

Nil Kural: Güçlü oyuncu kadrosunun performanslarıyla öne çıktığı; Yeşilçam, özellikle de avantür sinemasına bir saygı duruşu.

Serdar Akbıyık: Draması daha güçlü, trajikomik bir film. 100’üncü yılda Türk sinemasını kutsayan bir film olmuş. Daha önce böyle bir film yapılmadı. Filmin renklerinde Ferzan Özpetek’in etkilerini hissettim. 

Atilla Dorsay: Hiç sevemedim, gülemedim, ağlayamadım da ama tabii Yılmaz’ın öyle bir kemik seyircisi var ki ilgi görebilir. Oyunculuklar kötü, karikatür gibi. Büyük düş kırıklığı.

Alper Turgut: Beğendim. Güzel bir taşlama olmuş. Günümüz sanat çevresiyle gişe sinemasıyla, sanat sinemasıyla ilgili göndermeler var. Bizim seyircimiz Recep İvedik’e daha çok gülüyor bari güldükleri şey daha kaliteli olsun. Milyonu rahat rahat aşar.

 

VATAN

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler