YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oya Aydoğan'ın sağlık durumu 12 Mayıs 2016 (SON yeni açıklama)
Oya Aydoğan'ın sağlık durumu 12 Mayıs 2016 (SON yeni açıklama)
12 Mayıs 2016 09:19
Oya Aydoğan'ın aort damarı yırtıldı. Oya Aydoğan bir anda ölümle burun buruna geldi. Oya Aydoğan'ın son sağlık durumu nedir? Aort damarı yırtılan ve acilen hastaneye kaldırılan Oya Aydoğan ciddi bir ameliyat geçirdi. İşite hastaneden gelen son açıklama.

Oya Aydoğan'ın son sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi. Oya Aydoğan yemek yerken aort damarı çatladı. Sağlık durumu bir anda bozulan Oya Aydoğan bazı şikayetlerle acilen hastaneye kaldırıldı. Oya aydoğan dün acilen ameliyat edildi ardından sağlık durumuna ilişkin son dakika haberleri ardı ardına gelmeye başladı.  Yaklaşık 12 saat boyunca ameliyatta kalan Oya Aydoğan 'ın sağlık durumu nasıl ? Oya Aydoğan hayati tehlikeyi atlattı mı ? 

Oya Aydoğan'dan ilk gelen haberler içaçıcı değildi. Ünlü sanatçının hayati tehlikesinin olduğu belirtildi. Oya Aydoğan'ın son durumuna ilşkin açıklama ise sabah saatlerinde doktorları tarafından yapıldı. Oya Aydoğan'ın son durumu nedir?

Oya Aydoğan'ın sağlık durumu ile ilgili doktorlarından yeni bir açıklama geldi. 12 saat süren ameliyatın ardından tedavisine yoğun bakımda devam edilen Oya Aydoğan'ın beyninde ciddi bir ödem oluştuğu açıklandı. Oya Aydoğan'ın beyninde oluşan hasarların bazıları geri dönüşümlü, bazıları geri dönüşümsüzdür denildi.

Ünlüler hastaneye koştu

Ece Erken, Lerzan mutlu, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Hande Yener, Merve Sevi, Nuri Alço, Oya Aydoğan'ı görebilmek için hastaneye geldi.  Yakın arkadaşı Oya Aydoğan’ın ameliyatını değerlendiren Sevim Emre, ‘Allah onu bize bağışlasın, hemen yetiştirdiler sağ olsunlar, aynı zamanda tansiyonu da var, şu an yoğun bakımda kanaması da olmuş ama durduğunu söylediler, biz de haber bekliyoruz’ dedi.

Selahattin Alpay, "Hepimize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bacım kadar sevdiğim bir insan. Dosttur. En bunaldığım anda bana her konuda manevi yönden yardım eden biri. Biraz önce aldım haberi" diye konuştu.

"ÖKSÜRÜRKEN DAMARI YIRTILMIŞ"

Lerzan Mutlu ise üzüntüsünü dile getirerek, "İçim kan ağlıyor. Herkesten dua istiyoruz. Doktoruyla konuştum. Allah şifa verecek. bir şey yerken boğazına birşey takılmış. Yüksek tansiyon hastası. Öksürürken damarı yırtılıyor. kanamayı zor durdurmuşlar. kanama durumunda tekrar ameliyata alınacakmış" diye konuştu.

"YARINA ÇIKACAĞIMIZIN GARANTİSİ YOK"

Serpil Çakmaklı ise, "Hepimiz için geçmiş olsun. Haberi yeni aldım. Çok üzgünüm, şaşkınım. Yarına çıkacağımızın garantisi yok. Çok ciddi bir hastalık olduğunu duydum. Dualarımız onun için" şeklinde konuştu.

Ece Erken ünlü sanatçının durumunun iyi olduğunu belirterek, "Kanama durmuş. Ameliyattan çıkmış. Allah acil şifalar versin" dedi.

"HABERLER İYİ"

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan, "Haberler iyi. Kanamayı durdurmuşlar. Doktor daha iyi olduğunu söylemiş. Vücudunda bir hasar olup olmadığı bilinmiyor. İnşallah ayağa kalkar. Yanıma gelir çay içeriz, birlikte dedikodu yaparız" diye konuştu.

OYA AYDOĞAN'IN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur hastanede yaptığı ilk açıklamada 'Annem gece bir şeyler yerken boğazına kaçıyor, onu çıkarmak için bayağı uğraşıp damarı zorluyor ve damarı çatlatıyor, acil olarak hastaneye getirdik' dedi.

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan 1957 yılında Erzincan'da doğmuştur.  Ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulchérie'de okudu. Liseye de St. Michel'de devam etmiştir. Beyazperdeye 1976 yılında giren Aydoğan, 80'li yıllarda sahnelerde de boy göstermiştir. Türk yapımı fantastik çocuk dizisi Bez Bebek (dizi)'te oynamıştır.1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesidir.

Aort damarı nedir?

Aort Organizmanın en önemli atardamarının adı. Kalpte sol karıncıktan doğar, önce yukarıya sağa, daha sonra bir yay oluşturarak (aort yayı) sola yönelir ve son olarak arkaya aşağıya doğru ilerler.

Önce göğüs boşluğunda seyreder, daha sonra diyaframdan karın boşluğuna geçer ve omurganın önünde ilerlerken 4. bel omuru düzeyinde iki büyük yan dal (böğür anaatardamarı) ve bir orta küçük dal (sağıı orta atardamarı) verir. Bu damarsal yapı, embriyoiıal yaşamda oluşan karmaşık değişikliklerden sonra bu son biçimini alır.

Kalp, kendisine bağlı damar sistemiyle birlikte bir taslak halindeyken giderek gelişir.

Başlangıçta kalp taslağından doğan atardamardan (karın aortu), her iki yanda altı damar kemerinden oluşan dallara (aort yayları) ayrılır. Bu dallar ilkel yutağın iki yanından arkaya yönelerek sol ve sağ sırt aortunu yaparlar.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler