YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Kaynarca boşandı!
Oktay Kaynarca boşandı!
30 Mayıs 2013 18:37
Eşine şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Oktay Kaynarca, reklamcı eşi Melek Angun’dan tek celsede boşandı. Boşanma kararının ardından Angun gözyaşları içerisinde parmağındaki yüzüğü çıkardı.

Geçtiğimiz yıl nikah masasına oturan çift  evlilikteki birinci yılını doldurmadan boşandı. İstanbul 10. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmada Oktay Kaynarca ile Melek Angun hazır bulundu. Duruşmada Oktay Kaynarca’nın özel şoförü Ayhan Demir ile Melek Angun’un 15 yıllık arkadaşı Başak Yücel Koca da tanık olarak ifade verdi.
 
Duruşmada dinlenilen tanık Ayhan Demir, “Taraflar arasında şiddetli geçimsizlik var. Araç kullandığım için konuşmalarına birebir şahit oluyorum. Melek Hanım, Oktay Bey’e ‘ya kardeşim diyecek, ya da ben gideceğim’ dedi. Kalp kırıcı şeyleri çok duymadım. Ama aile fertleri arasındaki her şeyi duyuyordum. Bir gün Oktay Bey’in evine gittik, kapı açılmadı. Melek Hanım, kapıyı içeriden kilitlemiş. İçeri giremeyince ofisten anahtarı alıp geldik. O zamanda evde kimse yoktu. Taraflar yaklaşık 2-3 aydır ayrılar. Kız kardeşi, Oktay Bey’in işyerinde çalışmaktadır. Oktay Bey kız kardeşine, bütün çalışanlarına olduğu gibi düşkündür. Bu olaylar nedeniyle taraflar ayrılar ve halen bu ayrılık devam etmektedir” dedi.
 
Davalı tanığı Başak Yücel Koca da, “Melek Hanım’la 15 yıldır üniversiteden arkadaşız. Oktay Bey’le Melek Hanım’ın çok eskiden arkadaşlıkları vardır. O zamanki sorunlar aşılamamış. Daha çok fikir çatışmaları vardır. Ufak bir şeyden kavga büyüyüp çözülmez durum alıyordu. Mobilya ve yemek mevzuları bile kavganın kaynağıydı. Evlilikten önce bu tartışmalar yoktu. Melek Hanım, Oktay Bey’in ailesiyle görüşüyordu. Evlendikten sonra ezilen hep Melek Hanım oldu. Uyuşmazlıkların bir nedeni de mali konulardır. Tekrar bir araya gelmeleri, daha sonra çok daha büyük sorunlara neden olur. Oktay Bey, kendi fikirlerini kabul ettirmek için Melek Hanım’ın söylediklerine ‘sen bilmezsin, karışma’ şeklinde cevaplar verirdi” diye konuştu.
 
Tanıkların ardından Hakim Oktay Kaynarca’ya söz vermesi üzerine Kaynarca, “Hiç konuşturmasanız sayın hakim” diyerek konuşmak istemedi. Bunun üzerine hâkim, sadece soracaklarıma ‘doğrudur ya da değildir şeklinde cevap vermeniz yeterli’ dedi.
 
Kaynarca ve Angun, hakimin soruları üzerine “Maddi ve manevi tazminat, nafaka, katılma alacağı gibi taleplerimiz yoktur. Bir araya gelerek müşterek hayatımızı sürdürmek istemiyoruz. Bu haklarımızdan feragat ediyoruz” dediler.
 
Mahkeme de davayı kabul ederek tarafların boşanmasına karar verdi.
 
Mahkemenin boşanma kararının ardından Melek Angun gözyaşlarına hakim olamadı. Angun hakimin ‘tarafların boşanmalarına karar verildi’ sözlerinin ardından bir yandan ağlarken sol elinde taktığı alyansı çıkardı. Angun, alyansı daha sonra cebine koydu.
 
Kararın ardından çift farklı kapılardan adliyeden çıkış yaptı. Daha sonra C kapsı önünde karşılaşan çift birbirlerini görmezden gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.
 
Basın mensuplarının soruları üzerine Melek Angun “Yazılan çizilen konuşulanların yüzde 90’ı gerçeği yansıtmıyordu. Kısmet bugüne kadarmış biz çok severek evlendik” dedi.
 
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaynarca ise “Bu konuyla ilgili hiç konuşmadım konuşmayacağım da. Benim bugüne kadar söylediklerimin toplamı sevdaya dairdir. Sevda bana göre namustur. Bizim namus olarak belirlediğimiz bizim için ne söylediyse başımızın üstünde yeri vardır. Söylediklerimizden hiçbir şekilde geri durmayacağız. Ama onların söylediklerini de başımızın üstünde tutacağız. Değil 6 yıl ben müebbede razıyım. Benimle birlikte mezara gider erkek bu kadar konuşur” diye konuştu. Kaynarca, daha sonra bir basın mensubunun kulağına eğilerek “Aşk yakar yakmayan aşktan hiçbir şey olmaz” dedi.
 
Kaynarca’nın avukatı ise Melek Angun’un dayak atıldığı, boğazının sıkıldığına dair şikayetlerine ilişkin sorularına “İnfial halinde olduğunu, aile içi bir tartışmadan dolayı bir sinir anında kızgınlıkla bunu yaptığını söyledi. Şikayetinden vazgeçti” şeklinde konuştu.İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler