YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okan Bayülgen, Gezicileri yine topa tuttu
Gezi olaylarından sonra 1 Mayıs'taki açıklamaları ve verdiği görüntülerle gündem olan Okan Bayülgen, Gezicilere ders niteliğinde sözler söyledi
Okan Bayülgen, Gezicileri yine topa tuttu
05 Haziran 2014 / 11:50 Güncelleme: 05 Haziran 2014 / 11:57

Sanatçıların Gezi çağrısını da eleştiren Bayülgen, 'Hep yüzde 45 kötü demekle olmaz' ifadesini kullandı.

CNN Türk'te Mesut Yar'ın sunduğu Burada Laf Çok programına katılan Bayülgen, 31 Mayıs'ta halkı meydanlara çağıran videoda konuşan sanatçıların, ağdalı dillerini çok iyi kullandıklarını, ancak bunun insanları demokrasi mücadelesine değil, ölüme ve öldürmeye çağırdığını savundu.

Okan Bayülgen ardından şunları ekledi:

"Mesela ben sabah bir gazete alayım. Ahmet Hakan, Yılmaz Özdil benim düşündüğüm gibi yazsın. Yılmaz Özdil de ne güzel lafı koydu diyeyim. İktidar da orada dursun. Muhalefet de burada dursun. Kılıçdaroğlu da şurada dursun.. Polisle fotoğraf çektirmişim.. Adam kaskını çıkardı, 'Okan abi sen misin' dedi. 'Evet' dedim. Bana gaz sıkan polisle fotoğraf çektirdim. Ne yapacaktık? Kaç tane polis arkadaşım var."

Okan Bayülgen sanatçıların Gezi çağrısını eleştirdi

"Hep yüzde 45 kötü demekle olmaz"

"Polisi ayrıştırırsan kim kazanır? Bütün polisi, iktidar ve yandaşlarını bir çuvala koyarsan kim kazanır? Yüzde 45'i de bir torbaya koyduk, onların hepsi kötü, bir tek o haklı..

Gezi olaylarının bir manipülasyon olmadığını anlatmaya çalıştık. Ama 'Direndim' diyen aynı adam oy vermeye gitmedi.."

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler