YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nejat İşler'in son durumu ne?
Nejat İşler'in son durumu ne?
22 Ocak 2014 19:06
Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, “Nejat İşler’in sağlık durumundaki olumlu gelişmeler burada da sürmektedir” dedi.

Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Bodrum’dan İstanbul’a nakledilen ünlü sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumu ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Nejat İşler’in yoğun bakım uzmanları gözetiminde İstanbul’a nakledildiğini söyleyen Çuhadaroğlu, “Gelir gelmez daha önce Bodrum’da yapılan testleri, oradaki arkadaşlarımızın yönlendirilmesi ile devam eden tedavi gözden geçirildi. Bodrum hastanemizde her geçen zaman daha olumluya gittiğini düşündüğümüz sağlık durumundaki olumlu gelişmeler burada da sürmektedir. Bugünkü durumda da var olan enfeksiyon durumunun tedavisi devam etmekte. Bu süreçte solunum açısından cihazlarla destek olarak sürecin daha hızlı atlatılmasına çaba göstermekteyiz. Antibiyotik tedavisinin zaman içinde çıkan mikrop için uygun olduğunu gözlemledik. Antibiyotik tedavilerinde değişikliğe gerek duymadan süreci yürütüyoruz” dedi.

Sanatçının tedavisinin yoğun bakımda sürmesinden dolayı sadece ailesinin ziyaretine izin verebildiklerini kaydeden Çuhadaroğlu, basın mensuplarından sadece hastane tarafından yapılan açıklamaları dikkat almalarını istedi.

İşler’in tedaviye olumlu yanıt verdiğini anlatan Çuhadaroğlu, “Olumlu yanıt veriyor, bunun için nakli gerçekleştirebildik. Oradaki tedaviye aynen devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Son iki yıldır Kuzey Yarım Küre’de ciddi bir enfeksiyon salgını olduğuna dikkat çeken Çuhadaroğlu, şunları söyledi:

“Bütün hastanelerde bizim hastanemizde de onlarca zatürre hastası yatmakta. Benzeri bir durum. Böyle bir solunum yolu enfeksiyonu. Tanısı ne derseniz zatürre nedeniyle bu duruma gelmiş durumda. Aldığımız kültürlerde bir çeşit mikrop üremesi var. İlk anda verilen antibiyotiğin de bu mikroba karşı etkili olduğunu gördük.”

Nejat İşler’in yoğun bakımdan çıkarılmasıyla ilgili bir tarih veremeyeceğini söyleyen Çuhadaroğlu, “Belirli bir oranda oksijen ve basınç desteği veriyoruz. Bu destek her geçen gün azalacak. Bu azalma olduğu zaman rahatlıkla çıkartabiliriz. Bunun için gün vermem söz konusu değil. Her geçen gün o basıncı düşürdükçe kendisi desteksiz soluyabilir hale gelir. Bunun için gün vermek doğru değil” şeklinde konuştu.

Çuhadaroğlu, yoğun bakımda olan her hastanın hayati riskinin bulunduğuna dikkat çekerken, ünlü sanatçının uyutulmasının tedavisi gereği kontrollü olarak devam ettiğini kaydetti.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler