YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nejat İşler: Trilyonlar kazandım ama benim olmadı!
Nejat İşler: Trilyonlar kazandım ama benim olmadı!
05 Nisan 2015 20:01
Muğla’da bir sinema etkinliğine katılan Nejat İşler, “Şu an çalışmıyorum, yaşıyorum. Trilyonlar kazandım ama hiç benim olmadı. Başkalarına gitti, pek de önemsemiyorum” dedi.

Yönetmen Yüksel Aksu’nun Muğla’nın Ula ilçesinde bir ay önce faaliyete geçen Sinema Atölyesi’nin bu haftaki konuğu oyuncu Nejat İşler oldu. İşler, bugüne kadar trilyonlar kazandığını ama hiç görmediğini açıkladı.

Şimdi bir köyüm var

Söyleşide öğrencilerin sorularını cevaplandıran İşler, şunları söyledi: “Şu an çalışmıyorum, yaşıyorum. Evet, trilyonlar kazandım belki. Ama hiç görmedim. Hayatı çok sevdim, hep sevdim hayatı. Trilyonlar belki başkalarına gitti, pek de umursamıyorum. Hep hayatta kaldım, hayatta kalmaya devam edeceğim.”

Nejat İşler, sözlerine şöyle devam etti: “Benim hiç köyüm olmadı. Ben İstanbul’da büyüdüm. Şimdi burada bir köye sahip oldum.

Empati, vicdan, empatinin kafada olduğunu düşünüyordum. Herkesin hakkı olduğunu düşünmek zorundayım. Çünkü bana ustam Müşfik Kenter dedi ki, ‘İnsanları sev. Kim olursa olsun sev.

Çünkü sen çok kötü bir herifi bile oynasan onu sevmek zorundasın. O herifin haklı olduğunu düşünmek zorundasın ki ikna et’ derdi. Ben mesela eleştirel oynayamıyorum, karakteri severek oynuyorum o yüzden. Severek oynadığım zaman o herifin damarlarına giriyorum, kafasına giriyorum, kalbine giriyorum ve onu sevmek zorundayım.”

 

İHA

Etiketler: ,
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler