YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nejat İşler hayati tehlikeyi atlattı!
Nejat İşler hayati tehlikeyi atlattı!
06 Şubat 2014 15:54
Tedavisi süren oyuncu Nejat İşler’in hayati riskinin ortadan kalktığı, küçük çaplı hareket egzersizlerine başladığı açıklandı.

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Nejat İşler’in durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İşler’in genel sağlık durumunda iyi yönde gelişmelerin devam etiğini belirten Prof. Dr. Çuhadaroğlu, “Sayın Nejat İşler’ in septik şok nedeniyle yoğun bakım servisinde sürdürülen tedavisi, oldukça olumlu bir aşamaya gelmiştir. Hastamızın hayati riski ortadan kalkmıştır ve bilinç durumu tam açıktır. Genel sağlık durumunda çok iyi yönde gelişmeler bulunmaktadır. Bir süredir solunum desteği ihtiyacı ortadan kalkan hastamız, hafta başından bu yana beslenmesini, artan miktarlarda ağızdan beslenme şeklinde yapabilmektedir. Küçük çaplı hareket egzersizlerine de başlanmıştır. Tedavisi yoğun bakım servisinde devam etmektedir.

Yoğun bakım servisindeki uygulamaya dair daha önceki açıklamalarımızda da dile getirdiğimiz konuyu bir kez daha belirtmek isteriz; tedavinin hassasiyeti nedeniyle hastamızın tedavi sürecinde yoğun bakım servisine anne-babası ve kardeşi dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Yoğun bakım servisi kuralları gereği uygulanan ziyaretçi kısıtlaması konusunda yakınlarının ve sevenlerinin anlayışını rica ediyoruz” açıklamasında bulundu.Nejat İşler’in sağlık durumuyla ilgili medyaya yansıyan bazı haberlere dikkat çeken Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, kendisini takip eden doktorlardan gelmediği sürece sanatçının sağlık durumu ile ilgili bilgilerin yer aldığı haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler