YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Naşide Göktürk kimdir/Naşide Göktürk kaç yaşındaydı?
Naşide Göktürk kimdir/Naşide Göktürk kaç yaşındaydı?
30 Ağustos 2016 18:14
Naşide Göktürk kanser nedeniyle zor günler geçiriyordu. NAşide göktürk kimdir, kaç yaşındaydı. Uzun süredir kanserle savaşan Naşide göktürk ne kanseri idi? Naşide Göktürk'ün hayatını merak edenler için araştırdık. Ünlü sanatçı bugün hayata veda etti.

Güçlü sesive yorumu ile bir dönem müzik listelerinin en baş sıralarında yer alan Naşide Göktürk'ten kötü haber geldi. Naşide Göktürk'ün ölüm haberi duyuruldu. Naşide göktürk kimdir? Naşide Göktürk kaç yaşındaydı? Ünlü sanatçıyı şarkılarından ve bestelerinden tanıoyoruz. Naşide Göktürk'ün kim olduğunu biliyor muyuz? 

Bir süredir kanserle savaşan Naşide Göktürk'ün ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu. Ünlü sanatçının kim olduğunu kısen biliyoruz. Naşide Göktürk'ün kim olduğunu, nereli olduğunu, kaç yaşında ve ne kanseri olduğunu araştırdık.

1 Nisan 1965 doğumlu olan Naşide Göktürk, şair, söz yazarı, besteci ve yorumcudur.

“Yüreğim Rehin” isimli ilk şarkısı ile sanat camiasına giriş yapan Göktürk, daha ilk yıllarında şöhretin zirvesine ulaştı.

Çocukluk yıllarını Büyükada’da geçiren sanatçı, yazarlık hayatına çok küçük yıllarda başlamış. Hayatının bir döneminde muhasebecilik ile uğraşmış, dada sonra Ankara’da küçük bir kafe işletmiştir.

1990’lı yıllarda ilk albümünü piyasaya sunmuştur. Kısa süre içinde büyük bir üne kavuşan usta sanatçı, Türk sanat camiasında önemli bir yer edinmiştir.

Naşide Göktürk Şair, Besteci ve Söz yazarıdır. Aşıkların dilinden en çok anlayan ve ortaya çıkardığı Albümlerle beraber kendini belli eden bir isimdi. İstanbul’da hayata geldi.  Büyükada’da hayatının gençlik yıllarını geçirdi. Liseyi de burada tamamladı. Ankara’ya giderek burada bir Cafe işletmesi açtı.  Muhasebecilikle de Uğraşan Göktürk, sonrasında kendini Müzik hayatına doğru kaydırmaya kadar verdi. Çünkü içinde sürekli Aşk dolu sözler, Beste yapma ruhu taşıyan bir Aşk kadınıydı. Bu sayede ilerleyen dönemlerde en güzel Albümler ondan gelecekti.
 
Beklenen zaman gelmişti. Naşide Göktürk 1990 Yılında ilk Albümünü çıkardı. Sezen Aksuya bir şarkı söz yazdı ve sonrasında asıl patlamaları yapmaya başladı. O zamanlardan sonra artık daha popüler oldu. 1994 Yıllarının başlarında “ Yüreğim Rehin “ adlı şarkısıyla, ortalığı kasıp kavurdu. Gerçek ününe de o tarihten sonra kavuştu. Sadece Müzik alanında değil, Kitap alanında da, hayatın tam da içinden gelen eserler vermeye başladı. “ Sesimi Ateşe Verdim “ adlı “ Şiir Kitabı “ aşıkların sesi oldu. Nasıl? Olmasın ki, Aşıklara hitap eden ve gençlerin dilinden anlayan bir Kitaptı. O tarihlerde çıkardığı Şiir Kitaplarıyla da zaten Üne daha çok yakışan Naşide Göktürk, zamanla çok daha zirveye çıktı. Naşide Öztürk 2015 yılının sonlarına doğru bizi üzdü.  Onur Akay tarafından yapılan açıklama da, Öztürk’ün “ Akciğer Kanseri “ olduğu haberi bizleri derinden sarstı.

Kitapları

- Sesimi Ateşe Verdim

- Son Çaylar

- Yüreğim Rehin

- Mavi Mavi Sevdim Seni

- Tül Gibi

- Pırlanta Peri

- Savrulurken Seni Buldum

Albümleri

Yüreğim Rehin

Yüreğim Hâlâ Rehin

Kan Kırmızı

Kimsem Yok

Unutmak İstiyorum

 // Nehir
Alah rahmet eylesin nur içinde yat sesi güzel kadin...
31 Ağustos 2016 15:22
 // İdris İBRE
Nur içinde yat bu dünyadan göç ederken arkanda eserler bırakmış olman ne mutlu şey hep onlarla anılıp insanların duasını slmak getcekten güzel şeyAllah rahmet eylesin...
31 Ağustos 2016 07:49
 // Seni seviyoruz Allah'tan rahmet diliyorum
Allah iyi insanları yanına alırmış...
31 Ağustos 2016 02:09
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler