YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mutlu Kaya'dan iyi haber
Mutlu Kaya'dan iyi haber
24 Haziran 2015 09:55
Erkek arkadaşı tarafından silahla vurularak ağır yaralanan Mutlu Kaya, 37 gündür tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinden normal odaya alındı. Kaya'nın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahı Uzman Doktor Aktaş, "Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu'nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Aktaş, şunları söyledi:

"Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu'nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı. Servise aldık. Şu an şuuru açık. Bizimle iletişime geçiyor. Uzun bir fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci gerekli. Sıvı ve yumuşak tarzı yemek yiyiyor, günde birkaç kez sandalye ile gezdiriyoruz. Beyin cerrahi açısından şu an bir sıkıntısı yok. Kısıtlı kelimeler kullanıyor. Önce bir kelimeyle başladı şimdi 8-10 kelime konuşuyor. Herşeyin farkında ve bilinci açık."

Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde İstanbul'da 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmıştı.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler