YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüm Gürses'in mezarına akın ettiler
Müslüm Gürses'in mezarına akın ettiler
05 Mart 2013 12:42
Sanatçı Müslüm Gürses’in Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilmesinin ardından, mezarı bugün adeta hayranlarının akınına uğradı.

Ünlü Sanatçı Müslüm Gürses’in ölümü tüm sevenlerini yasa boğdu. Müslüm Gürses, Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze namazının ardından, büyük izdihamla Zincirlikuyu Mezarlığı’ndan son yolculuğuna uğurlanmıştı. Gürses’in mezarı bugün adeta hayranlarının ziyaretçi akınına uğradı. Müslüm Gürses’in mezarı sabah saatlerinde Adana’dan gelen Büyükşehir Belediyesi Güvenlik görevlisi Mehmet Önder ile Mersin’den gelen yerel sanatçı Bahattin Özdoğan ve İstanbul’da yaşayan hayranları mezarının başında dua etti.

Adana’dan gelen Adana Büyükşehir Belediyesi Güvenlik görevlisi Mehmet Önder, “Biz onun şarkıları ile büyüdük. O farklı bir sanatçıydı, Türkiye’ye örnek olmuş bir insandı. Babamızı kaybettik” dedi.

Mersin’den gelen yerel sanatçı Bahattin Özdoğan ise “Ağabeyimizi kaybettik. Konduramadık, Müslüm Gürses’e yakıştıramadık. Allah’ın emri ama erken oldu” şeklinde konuştu.

Müslüm Gürses’in mezarının başına konulan tahtalara ise hayranları “Bahri sana selam yolladı”, “Baba mekanın cennet olsun” ve “03.03.2013’te Müslüm Gürses” diye yazılar yazıldığı da görüldü.

 

 

İHA

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler