YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müjdat Gezen'in o sözleri mahkemelik oldu
Müjdat Gezen'in o sözleri mahkemelik oldu
24 Nisan 2013 18:52
Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan oyuncu Lale Mansur, ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen'e dava açmaya hazırlanıyor.

Lale Mansur, kendisinin halen Kültür Bakanlığı'ndan maaş alan bir Devlet Sanatçısı olduğunu, bu sebeple de tarafsız olamayacağını söyleyen Müjdat Gezen'e dava açıyor.

İşte Lale Mansur'un açıklaması:

Müjdat Gezen, benim Akil İnsanlar Heyeti'nde yer almamla ilgili olarak, hala devlet sanatçısı olduğumu, emekli olmadığımı, 30 yıldır iş yapmadan bakanlıktan maaş aldığımı, dolayısıyla bağımsız olamayacağımı söylüyor. Ben hiçbir zaman devlet sanatçısı ünvanını taşımadım,30 yıl önce bale hayatımın en aktif dönemini yaşıyordum, devlet memurluğundan 13 yıl önce emekli oldum.

Tartışmalara ancak yalan ve hakaret düzeyinde katılanlar, ülkemizin en büyük sorununun çözüm sürecinde vicdanı doğrultusunda etkin olmaya çalışanlara karşı bir itibarsızlaştırma ve karalama kampanyasına girişmiş durumdalar. Müjdat Gezen'in bu tutumu ve söylemine karşı yasal yollara başvurarak kendisine karşı tazminat davası açtığımı duyuyurum.

Müjdat Gezen ne demişti:

"Lale Mansur halen Kültür Bakanlığı'ndan maaşını alan biri, devlet sanatçısı. Emekli de olmadı, 30 senedir de dans etmiyor ama Kültür Bakanlığı'ndan maaş alıp duruyor."

Haber 7

20:05
 // Ali KILIÇ
Aaah ahh.. bu uydurma konusmamalardan ne zaman vazgececek kendini bilmez ayı oynatıcıları bilmem ki......
24 Nisan 2013 20:05
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler