YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Serçe'ye sürpriz kutlama
Minik Serçe'ye sürpriz kutlama
18 Temmuz 2015 16:42
Sezen Aksu, sanata 40 yılı geride bıraktı. Harbiye açık hava tiyatro salonunda konser veren sanatçı, ışık gösterileri ve sahne şovları ile 40. yılını müzikseverler nezdinde unutulmaz kıldı.

Sanat hayatının 40. yılını dostları, arkadaşları ve sevenleriyle birlikte kutlayan Sezen Aksu, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği Sezen’li Yıllar konseriyle izleyicileri yakın tarihin tozlu sayfalarına götürdü. Dünden bugüne unutulmaz şarkılarını seslendiren sanatçı, ışık gösterileri ve sahne şovları ile 40. yılını müzikseverler nezdinde unutulmaz kıldı.

Biletleri günler öncesinden tükenen Sezen’li Yıllar konseri Most Production’ın yapımcılığında gerçekleşti. Konserin dans koreografilerini Zeynep Tanbay, sahne ve ışık tasarımlarını Cem Yılmazer hazırladı. Konserin yönetmenliğini ise televizyon programcısı ve gazeteci Cüneyt Özdemir üstlendi.

Sezen Aksu, Harbiye Açıkhava’yı dolduran hayranlarının karşısına her şarkıda ayrı bir hikâyeyle çıktı. Konserin 1. bölümünde Sezen Aksu dünyanın ve ülkemizin tarihine damga vurmuş hüzün ve mutluluk yaşatan kişi ve olayların görüntüleri eşliğinde şarkılarını söyledi. 12 Eylül, İkinci Dünya Savaşı’ndan çocuk fotoğrafları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kemal Sunal’a, Azra Akın’dan Kenan Evren’e kadar birçok isim videoda göründü. Ardından Sezen Aksu, “Bizde yok yok. Dünyanın hiçbir yerinde olana bitene bu kadar dirençli bir millet de yok. Allah’tan böyleyiz… Hayat, düğün ve cenaze…” diyerek, sahnede kostümünü değiştirdi; sahnesini bambaşka bir atmosfere taşıyarak rengarenk bir kıyafet giydi. Sezen Aksu, konserin son bölümünde, Devrim Erbil İstanbul tablolarının yer aldığı video gösterisinin yanı sıra hayranlarının önceden kaydettiği videoları karaoke şarkı video wall ile izleyicileriyle buluşturdu. Sezen’li Yıllar konserleri, yoğun istek üzerine 23-24 Ekim günlerinde VW Arena’da tekrarlanacak.

‘Minik Serçe’ye konser provaları sırasında sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Sertab Erener ve Model grubunun solisti Fatma Turgut’un da aralarında bulunduğu bir grup, Harbiye Açıkhava’daki son konser provasında Sezen Aksu’ya sürpriz yaptı. 13 Temmuz 1954 doğumlu Minik Serçe, 61’inci yaşını, kesilen sürpriz pastayla kutladı.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler