YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memet Ali Alabora ortaya çıktı
Memet Ali Alabora ortaya çıktı
24 Ekim 2014 11:05
Gezi eylemlerinin ardından sığınma ve vatandaşlık talebiyle İngiltere'ye gittiği öne sürülen Memet Ali Alabora İtalya’da ortaya çıktı. Oyuncu tüm iddiaları yalanlayıp Eylül'de döneceğini söylemişti.

Gezi Parkı eylemleri sırasında yaptığı açıklamalarla gündeme oturduktan sonra eşi Pınar Öğün ile beraber İngiltere’'ye giden ve vatandaşlık için başvuruda bulunduğu iddia edilen oyuncu Memet Ali Alabora ortaya çıktı. Hakkındaki iddiaları yalanlayan oyuncu, "Türkiye dışında hiçbir ülkenin vatandaşı değilim" demişti. 

Sivil toplum hareketinde 

Eylül'de gerçekleşen Oyuncular Sendikası seçimleri için döneceğini söyleyen Alabora Türkiye'ye hiç gelmedi.

Oyuncu önceki gün İtalya’'da Terra Madre (Doğa Ana) adlı sivil toplum hareketinin toplantısında görüntülendi. 6 bin kişinin katıldığı zirve, 'slow food' akımının geleceğini konu alıyor. 

'Türkiye onun için tehlikeli' 

Memet Ali Alabora'nın İngiltere'de siyasi sığınma istediği babası Mustafa Alabora tarafından da doğrulanarak Memoli’'nin uzun süre Türkiye'’ye dönmeyeceğini açıklamıştı.

Gezi olaylarının ardından Alabora'ya karşı linç kampanyası yürütüldüğünü ifade eden annesi Betül Arim ise, "Ben de 1.5 senedir işsizim. Ne tiyatro ne de dizilerde iş vermiyorlar. Memet Ali uzun süre orada kalacak. Tehdit ediliyor. Burada olması tehlikeli. Biz hayatımıza devam etmek zorundayız" şeklinde açıklama yapmıştı. 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler