YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meltem Cumbul'un eşi iddialara ne dedi?
Meltem Cumbul'un eşi iddialara ne dedi?
21 Mart 2013 19:33
Kuşadası’nda bir eğlence yerinde bir gazeteciye saldırıp, fotoğraf makinesini kırdığı iddia edilen ünlü oyunca Meltem serbest bırakıldı.

İddiaya göre, Kuşadası Setur Marina Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Bomonti Bar’da eşi Meltem Cumbul ile birlikte eğlenen turizmci Ali Can Özbaş, aynı eğlence yerinde bulunan ve başka masada oturan bir gazetecinin masasına giderek, masanın üzerinde duran fotoğraf makinesi ile flaşını yere çarptı. Özbaş, yere vurduğu makine ve flaşı ayağıyla da parçaladı ardından gazeteci Aykut Zirek’in üzerine yürüdü. Barda olay çıkaran Ali Can Özbaş’ı eğlence yeri çalışanları ve diğer müşteriler güçlükle zapt ederken, fotoğraf makinesi kırılan ve saldırıya uğrayan gazeteci Aykut Zirek, Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu’na giderek, Alican Özbaş’tan şikayetçi oldu.

İddiaları reddetti

Aykut Zirek’in şikayeti üzerine Kuşadası polisi tarafından ifade vermek üzere davet edilen Alican Özbaş, saat 13.30 sıralarında Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakoluna giderek ifade verdi. Suçlamaları reddeden Özbaş, yaptığı açıklamada bir darp olayının kesinlikle söz konusu olmadığını, fotoğraf makinasının ise kartı almak isterken yanlışlıkla yere düştüğünü ileri sürdü.
Olayla ilgili açıklama yapan Alican Özbaş, Aykut Zirek’in fotoğraf çekmek için izin istediğini ancak kendisine izin vermediğini söyleyerek, “Daha sonra işletme görevlisi Mehmet Kadem yanıma gelerek, Aykut Zirek’in fotoğraf çekmek istediğini söyledi. Ben yine kesinlikle istemediğimi tekrarladım. Ancak daha sonra Aykut isimli gazetecinin fotoğrafımızı çektiğini gördüm. Yanına giderek fotoğrafları silmesini istedim. Fotoğraf çekmediğini söyledi. Fotoğraf makinasını boyun askısından tuttum. Aykut Zirek, makinasını kurtarmak isterken asılınca elinden fırladı ve makina yere düşüp kırıldı. Ayrıca yine iddia ettiği gibi üzerine de yürümedim. Bu iddialar doğru değil. Zaten işletmenin ve alışveriş merkezinin kamera kayıtlar poliste bulunuyor. Aykut Zirek’in makinasının kırılmasına üzüldüm, ama verdiğim ifadede de belirttiğim gibi iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

Gazeteci şikayetinden vazgeçmedi

Şikayetinden vazgeçmediği öğrenilen gazeteci Aykut Zirek, Özbaş’ın aniden yanına gelerek, masanın üzerinde duran fotoğraf makinesi ile flaşı alıp, parçaladığını iddia etti. Daha önceden tanıdığı Alican Özbaş ile hiçbir sorunu bulunmadığını ve hiçbir şekilde de o gece fotoğrafını çekmediğini belirten Zirek, “Buna rağmen nedenini bilmediğim bir şekilde onlarca insanın önünde oturduğum masaya gelip, bana bir şey söylemeden fotoğraf makinem ile flaşımı alıp yere çarptı ve yerde de ayaklarıyla üzerinde tepindi. Aşırı derecede alkollü olan Alican Özbaş ardından da üzerime yürüdü. Ona neden böyle yaptığını ve kesinlikle kendisini çekmediğimi söyledim. Bu arada Meltem Cumbul yanımıza gelerek, ‘fotoğraf çektiğinizi sandı, ondan böyle davrandı’ dedi. Bu sırada Alican Özbaş barı birbirine katarak, yeniden üzerime yürüdü. Ben de olay yerinden kaçtım ve karakola giderek şikayetçi oldum. Tüm bunların hepsi hem Setur Marina’nın hem de eğlence yerinin kamera kayıtlarında mevcut. Kesinlikle fotoğrafını çekmedim, durup dururken bana saldırdı” dedi.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler