YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te Ajda Pekkan rüzgarı
Meclis'te Ajda Pekkan rüzgarı
07 Mayıs 2013 20:07
Meclis’te süper star Ajda Pekkan rüzgarı esti. Meclis lokantasındaki yemek artıklarının hayvan barınaklarına gönderilmesine destek için TBMM’ye gelen Ajda Pekkan, akil insan olmaya sıcak bakmadı, vekil olmaya yeşil ışık yaktı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in davetlisi olarak Meclis’e gelen Pekkan, uçağı rötar yapınca Cemil Çiçek ile görüşemedi. Pekkan, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu ile birlikte Meclis lokantasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Meclis’teki bu kampanyanın kendisine hoş geldiğini belirten Pekkan, “Bizim sinerjimizle özel sektöre de bunu yaygınlaştıracağımızı düşünüyorum. Ben işin başında olacağım” dedi. Pekkan, Meclis lokantasında masalara konulan tabaklara kürdan ve peçete bırakılmamasına ilişkin yazıyı okudu. Pekkan, gazetecilerin siyasete ilişkin sorularını da yanıtladı. "Siyasileri izliyor musunuz?" şeklindeki soruya “Tabi, bir Türk olarak ve Türkiye’de oturduğum için izliyorum” cevabını veren Pekkan, akil insanlar ile ilgili bir soru üzerine ise, “Ben insanların akil olma istemini çok normal karşılıyorum. Belki de Türkiye’nin böyle bir gruba, böyle kişilere gereksinimi var diye düşünüyorum, daha çok objektif olmaları açısından. Ben kendim daha uzak kalmayı tercih ediyorum. Bu kadar medyatik olmak, medyatik bir sanatçı olarak bunun zaman zaman yanlış tanımlanacağını düşünerek şimdiden hayata küsmek istemiyorum. Çünkü ben ülkemi çok seviyorum. Ülkemin içindeki olan bitenle her şeyle yaşıyorum ve bütün pozitif ve negatif oluşan her şeyden etkileniyorum. Tabi ki hep pozitif şeyler olmasını istiyoruz. Umarım her şey çok daha güzel olacak. Hep öyle oluyor ya, Polyanacılık oynuyoruz. İnanıyorum ki öyle olacak” dedi.

Bir gazetecinin "Çözüm sürecinden umutlu musunuz?" şeklindeki sorusuna cevap veren Pekkan, "Neticeye bakıyorum, neticeyi bekliyorum. Şu anda mutlu olmak çok rölatif bir kavram. Faraziyelere yaşamak istemiyorum. Gerçeği yaşayarak, sabah uyandığımda akşama kadar ne oluyorsa hayatımızda bunların bir sentezini yapıp yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Pekkan, "Siyaseti düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya ise, "Yarın ne getirir ne götürür belli olmaz ama ben hep içinizdeyim” şeklinde cevap verdi.

İrfan Neziroğlu ise, yaklaşık 8 aydır bu kampanyanın devam ettiğini belirterek, gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Meclis’te günde yaklaşık 6 ila 8 bin kişilik yemek çıktığını kaydeden Neziroğlu, artıkların Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvan barınaklarına gönderildiğini ifade etti. Neziroğlu, yaptıkları kampanyanın başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bazı kamu kurumlarına örnek olduğunu belirterek, bu sayının artmasını temenni etti.

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler