YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mason Locası'ndan Zeki Alasya açıklaması
Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası'nın basın sözcüsü olan Zeki Alasya'nın vefat haberinden sonra Türkiye Masonları bir taziye mesajı yayınladı.
Mason Locası'ndan Zeki Alasya açıklaması
09 Mayıs 2015 / 11:01 Güncelleme: 09 Mayıs 2015 / 16:02

Usta oyuncu Zeki Alasya tedavi gördüğü hastanede 8 Mayıs günü hayatını kaybetti ve bütün Türkiye'de sevenlerini yasa boğdu.

Haberi alan yakınları ve sanatçı dostları büyük bir üzüntü yaşarken, pek çok sanatçının haberi olmadığı rahatsızlığından dolayı usta sanatçının hastalığının herkesten gizlendiği yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan bu ölüm sonrasında sanat ve siyaset dünyasından bir çok isim üzüntülerini dile getirim taziye mesajı yayınlarken, bir taziye mesajı da Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası'ndan geldi.

Locanın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Zeki Alasya'nın vefat haberi Türkiye'deki masonlara kısa bir taziye mesajı ile duyuruldu.

Yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Usta oyuncu 22 Ninsa 2015'den belli karaciğer rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi görüyordu. Bu gün saat 10:30'da gözlerini yumdu. Pazar günü öğlen saatinde Levent Camii'nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezalığı'na defnedilecek.

Türk sinema ve tiyatrosunun en ünlü oyuncusu ve yönetmeniydi. 

Yeri geldi güldürdü, yeri geldi ağlattı, yeri geldi düşündürdü.

Güle güle gerçekleri cesurca korkmadan söyleyen ADAM...

Rabbim mekanını cennet etsin..."

 

 

 // Rasim DUMAN
Filmlerde İslami objelere yer verilmesinden rahatsiz oldugunu soyleyen Zeki ALASYA icin, masonlarin yas tutmalari normaldir. Benim "normal" karsilamadigim sey, sevgili editorumuzun, haberi veris sekli : Butun Turkiye yasta imis...!!! Bence hic te oyle degil....
09 Mayıs 2015 19:18
aaa
 // aaaaa
hem mason diyorsunuz hem rahmet okuyorsunuz yanlış yapıyorsunuz...
09 Mayıs 2015 17:45
 // ertan
Keşke yapmasaydi sinagogda toren yaparlar artık...
09 Mayıs 2015 16:19
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler