YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MANGA resepsiyonda
Manga grubu, Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliğinin verdiği resepsiyona katıldı.
MANGA resepsiyonda
24 Mayıs 2010 / 23:46 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 23:46

Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenecek 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "We Could Be The Same" adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil edecek Manga grubu, Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliğinin verdiği resepsiyona katıldı.
 

Büyükelçi Hayati Güven ve Eşi Berna Güven'in davetlisi olan Manga grubu ve TRT delegasyonu, resepsiyonda, Norveç'teki Türk dernekleri üyeleri ve Türk vatandaşları ile buluştu.
 

Bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Türk vatandaşları, Manga grubu hakkında da daha geniş bilgi edindiler. Resepsiyonda Türk ev yemekleri sunuldu ve Manga grubunun getirdiği tanıtım CD'leri grubun üyeleri tarafından imzalanarak misafirlere dağıtıldı.
 

Büyükelçi Hayati Güven, Manga'ya bol şans diledi.  55. Eurovision şarkı yarışmasının birinci yarı finali, yarın TSİ 22.00'de başlayacak.
 

Telenor Arena'da yapılacak olan 17 ülkenin yarışacağı birinci yarı final, 21 ülkeden naklen izlenebilecek. Bu yıl ilk kez, finalde olduğu gibi, yarı finalde de puanlar yüzde 50 sms ile tele oylama, yüzde 50 de katılan ülkelerin jürilerinin oylarıyla belirlenecek.
 

Türkiye'yi "We Could Be The Same" adlı şarkıyla temsil edecek Manga ise 27 Mayıs Perşembe günü TSİ 22.00'de yapılacak ikinci yarı finallerde yarışacak.
 

Birinci yarı finalde, Moldova, Rusya, Estonya, Slovakya, Finlandiya, Letonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Polonya, Belçika, Malta, Arnavutluk, Yunanistan, Portekiz, Makedonya, Beyaz Rusya, İzlanda yarışacak, birinci yarı finali geçen 10 ülke, 29 Mayısta yapılacak finale katılabilecek.
 

Oslo'da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışması'na, 39 ülke katılıyor. Geçen yılın birincisi, ev sahibi Norveç doğrudan finale katılırken, Almanya, İspanya, İngiltere ve Fransa da her yıl olduğu gibi doğrudan finalist olacak.  AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler