YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahsun Kırmızıgül'den Oscar isyanı
Mahsun Kırmızıgül'den Oscar isyanı
17 Eylül 2015 07:53
Mahsun Kırmızıgül, ‘En İyi Yabancı Film’ dalında ‘Mucize’ yerine ‘Sivas’ın aday adayı gösterilmesine sosyal medyada isyan etti: “İzleyenlere, emeklerimize haksızlık yapıldı”

‘Mucize’ filminin Oscar aday adaylığı için seçilmemesi Mahsun Kırmızıgül’ü kızdırdı! Ünlü yönetmen, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan kurulun 19 film arasından ‘En İyi Yabancı Film’ dalında aday adayı olarak ‘Sivas’ı seçmesine sosyal medyada tepki gösterdi.

TWITTER’DA TEPKİ GÖSTERDİ

‘Güneşi Gördüm’ filmiyle 2009’da Oscar aday adayı olan Kırmızıgül, HABERTURK.COM sinema yazarı Kerem Akça’nın film seçimiyle ilgili attığı twit’e cevap olarak “Halkın büyük beğenisini kazanan ‘Mucize’ maalesef Oscar jürisinin dikkatini çekmedi. İzleyenlere, emeklerimize haksızlık yapıldı” yazdı.
Çekimleri iki yılda tamamlanan ve geçen sezon 3 milyon 737 bin kişi tarafından izlenen ‘Mucize’, 1960’lı yıllarda bir köyde öğretmenlik yapan ‘Mahir’in hikâyesini beyazperdeye taşımıştı.

Kaan Müjdeci’nin ilk uzun metrajlı filmi olan ‘Sivas’, geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nde filmin çocuk oyuncusu Doğan İzci’ye ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü getirmişti.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler