YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderler bu programları kaçırmıyor
Liderler bu programları kaçırmıyor
Liderler bu programları kaçırmıyor
07 Mart 2008 / 13:49 Güncelleme: 07 Mart 2008 / 00:00

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği’nin yayın organı Prime Time, siyasilerin en çok izlediği programları araştırdı. İşte Gül, Erdoğan, Toptan, Baykal ve Bahçeli'nin ekranda tercih ettiği programlar ve izledikleri diziler.


Cumhurbaşkanı Gül spor programı, Başbakan Erdoğan sinemada film, TBMM Başkanı Toptan ve muhalefet liderleri ise dizi izliyor...


Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği’nin yayın organı Prime Time, siyasilerin en çok izlediği programları araştırdı. Cumhurbaşkanı Gül, spor programı “Maraton”u kaçırmıyor. TBMM Başkanı Köksal Toptan ve muhalefet liderleri ise en çok yerli dizi izliyor.


Prime Time dergisinin şubat sayısında yer alan “Liderlerin Oscarları” başlıklı haberde siyasilerin ekran tercihleri mercek altına alındı. Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği’nin liderlere yaptığı ziyaretlerden edinilen bilgilerin kaynak olarak gösterildiği haberde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka’nın sunduğu “Maraton” programını kaçırmamak için zaman zaman uykusuz kalmayı göze aldığı belirtildi.


TOPTAN, AVRUPA YAKASI'NI SEVİYOR


TBMM Başkanı Köksal Toptan, tartışma programlarının yanı sıra “Avrupa Yakası”nı beğenerek izlediğini söyledi. Toptan ayrıca ailesinin de severek izlediği “Hatırla Sevgili” adlı diziyi de beğendiğini sözlerine ekledi.


BAŞBAKAN'IN FAVORİSİ SİNEMA FİLMİ


Haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyon izlemeye vakit bulamadığı vurgulanırken, tercihini “beyazperde”den yana kullandığı ifade edildi. Eşi Emine Erdoğan’la fırsat buldukça sinemaya giden Erdoğan’ın izlediği ve sevdiği filmler arasında “Organize İşler” ve “Babam ve Oğlum”un yer aldığı belirtildi.


BAYKAL'IN KAÇIRMADIĞI PROGRAM HANGİSİ


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal “Avrupa Yakası”nın müdavimleri arasında. Baykal’ın ayrıca Tolga Çevik ve Salih Kalyon’un TV8’de yayımlanan “Komedi Dükkânı” adlı program ile Star TV’de yayımlanan Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk’un başrolünü oynadığı “Sevgili Dünürüm” adlı diziyi de severek izlediği ifade edildi.

BAHÇELİ DE DİZİ SEVİYOR


Televizyon izlemeye pek vakit bulamayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin odasında Meclis TV’nin sürekli açık olduğu belirtilirken, en sevdiği dizinin ise “Elveda Rumeli” olduğu kaydedildi. Bahçeli diziyi neden sevdiğini ise “Genelde tarihi konu alan programları şevkle izliyorum. Elveda Rumeli’yi de bu çerçevede izliyorum. Toprak kayıplarının hangi süreçlerden geçerek başladığını ortaya koyuyor. Bu yüzden severek izliyorum” şeklinde özetledi.


                                                                                                       MEDYARADAR
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler