YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Kırca'dan çok ağır sözler: Döneklik yaptı!
Levent Kırca'dan çok ağır sözler: Döneklik yaptı!
23 Ocak 2015 11:00
Usta tiyatrocu Levent Kırca sahneye çıktığı Bodrum’da ses getirecek açıklamalar yaptı.

Levent Kırca’nın çocukluğundan başlayarak anılarını anlattığı, ihtilaller ve güncel konuları ele aldığı ‘Dımdızlak’ adlı komedi oyunu, Jasminart Production Tiyatro tarafından Bodrum Nurol Kültür Merkez’inde sahnelendi. 11 ödül aldığı belirtilen oyunu, 500′ye yakın kişi izledi. Oyunda “Hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan Kırca, şöyle dedi:

“Siz burada karşınıza geleyim diye beni bekliyordunuz. Ben de perdenin arkasında sahneye çıkmanın zamanını bekliyorum. Bir taraftan Atatürk’ün öğrettiği Türkçe ile dua ediyorum. Yani yukarıyla anlaşmak için Arapçaya ya da Osmanlıcaya ihtiyaç duymuyorum. Çünkü benim her şeyi bilen yüce rabbim Türkçeyi mi bilmiyor kardeşim diye de düşünüyorum.”
 
Ülkemizdeki ilk dönek o

Sinevizyon eşliğinde ‘Olacak o kadar’ adlı televizyon programından da kesitler sunan Kırca, Sezen Aksu ve Yavuz Bingöl için fikirlerinden dolayı ‘döneklik’ suçlamasında bulundu.

Sezen Aksu’yu oyunlarında gündeme getirdiğini hatırlatan Levent Kırca, şunları söyledi:

“Sezen Aksu’nun benim hayatımda çok özel bir yeri var. Çünkü ülkemizdeki ‘ilk dönek’ kendisi. Sadece bir numaralı şarkıcı değil bir numaralı da dönek. Dönerken de ayağını sürümüş ondan sonra ne dönenler oldu. En sonunda Yavuz Bingöl, eksik olmasın o da döndü.”

09:15
 // mustafa
Sayın kırca, biz de sizi yıllarca tiyatrocu sanıyorduk, şimdi muhalefet olmuşsunuz. Bu ne dönekliktir...
24 Ocak 2015 09:15
20:49
 // osmanli torunu
arapca ve osmanlicayla dalga gecen bu soytariyi rabbime havale ederim ruhun o sahte cesedinden cikip gittiginde huxuru mahserde gorursun ALLAH CC. hangi dilden anlar ve konsurmus zebaniler sana tercumanlik yaparlar...
23 Ocak 2015 20:49
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler