YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Kırca iki gün önce böyle veda etmişti!
Hayatını kaybeden usta tiyatrocu Levent Kırca, onur ödülü aldığı törende hastaneden yazıp gönderdiği mektupla herkesi duygulandırmıştı
Levent Kırca iki gün önce böyle veda etmişti!
12 Ekim 2015 / 07:13 Güncelleme: 12 Ekim 2015 / 11:21

Temmuz ayından beri karaciğer kanseri sebebiyle kemoterapi gören usta tiyatrocu Levent Kırca hayatını kaybetti.

Levent Kırca bir hafta önce hastalığının ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırımıştı. Usta oyuncu tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde saat 02.40 sularında hayatını kaybetti.

İKİ GÜN ÖNCE VEDA MEKTUBU YAZDI
 
Bu yıl 5. defa Bodrum Türk Filmleri Haftası kapsamında Yaşam Boyu Onur Ödülü alan Kırca, İstanbul'da devam eden tedavisi nedeniyle törene katılamamıştı.
 
Törene onun yerine katılan oğlu Oğulcan Kırca, babasının tören için yazdığı mektuptan bir bölümü okumuştu. O mektupta Kırca, “1974’te TRT ile girdim hayatınıza. O günden bu yana bayağı bir zamanınızı aldım. 41 yıl... Teşekkür ederim size, anılarınızda bana yer açtığınız için” cümleleriyle başlayan Kırca, mektubunda ‘iki kardeşin çorap için kavga etmesi, komşu çocuğu kardeşlerden birine saldırınca bitmesini’ anlatarak ülkede yaşanan sorunların bi sonu olacağını hatırlattı. ‘Güzellikler paylaştıkça değerlenir, kötüler çoğaldıkça kanıksanır’ diye devam eden Kırca, “İnsan olarak birbirimizi sahiplenmek, birleşebilmek için uzaylıların dünyayı istila etmesi mi gerekir?” diyerek kavganın bitmesi dileğini paylaştı. Kırca mektubunu, “Dik durun.. Adil olun, sabırlı olun. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşça kalın!!”

Gericiler Anlayamaz
 // Oğuz Kağan
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
12 Ekim 2015 Pazartesi 22:00
şimdi yandın işte.
 // Adem
gezi olaylarında londraya giderek megafonla istanbulu ele geçirdik anonsuna benzemez kabir suallleri......
12 Ekim 2015 Pazartesi 16:30
"
 // Azmi
Yakın zamanda artislik yapıyordu dua etmeyin diyerek şimdi melekelr alıyordur ifedesini...
12 Ekim 2015 Pazartesi 14:52
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler