YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Leonardo Di Caprio Kimdir? Yaşı, Hayatı ve Filmleri (29 Şubat)
Leonardo Di Caprio Kimdir? Yaşı, Hayatı ve Filmleri (29 Şubat)
29 Şubat 2016 10:24
Oscar ödül töreninde ödül alan Leonardo Di Caprio Kimdir? Yaşı, Hayatı ve Filmleri nelerdir? Leonardo Di Caprio filmleri ile bugüne kadar bir çok kez Oscar'a aday gösterilmiş, fakat ödül kazanamamıştı. Di Caprio dün Oscar ödülünü aldı.

Leonardo Di Caprio oscar aldı mı sorusu çok merak ediliyor. Leonardo Di Caprio kimdir, hayatı ve filmleri detayları haberimizde. Leonardo Di Caprio, 41 yaşında.

Geçen yıla göre daha çok konuşulan Oscar Ödülleri bu yıl ve Leonardo Di caprio oscar aldı mı sorusu ile çalkalandı. Ünlü oyuncu Revenant filmi ile En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde yer alıyordu. Leonardo Di Caprio kimdir bu yüzden çok merak ediliyor. Tören, başladığı andan itibaren birbirinden iddalı isimlerin kırmızı halı da boy göstermesi ile sosyal medyanın en çok konuşulan olaylarından birisi oldu. Leonardo DiCaprio filmleri ile bugüne kadar bir çok kez Oscar'a aday gösterilmiş, fakat ödül kazanamamıştı.

Ödüller Los Angeles'ta Dolby Tiyatrosu'nda yapılan tören ile verildi. Revenant filmi ile bu yılın en büyük adaylarından biri olan DiCaprio bir çok kişinin de favori isimlerindendi. Chris Rock tarafından sunulan ödüller ırıkçılık tartışmalarıyla başladı, bu yüzden bir çok isim törene katılmayarak boykot etmişti. DiCaprio hakkında merak edilen detaylar haberimizde.

LEONARDO DİCAPRİO OSCAR ALDI MI?

Oscar Ödülleri'nin bu yıl 88.'si düzenlendi ve törene DiCaprio damgasını vurdu. Uzun süredir sorulan sorulardan biri olan Leonardo DiCaprio oscar aldı mı sorusuna nihayet yanıt geldi. Daha önce dört kez aday olan oyuncu The Revenant filmi ile Oscar Ödülü'nün sahibi oldu. Ödülü ilk kez alan Leonardo DiCaprio için The Revenant filminin yönetmeni Alejandro İnarritu şunları söylemişti: "Performansının milyonlarca kişi tarafından görülmesi gerekiyor. Leo'yu bu kalibrede görmekten büyük mutluluk duyacaklardır." şeklinde ifade etmişti. Bu yıl ki Akademi Ödüllerine DiCaprio'nun dışında , Bryan Cranston, Michael Fassbender, Matt Damon ve Eddie Redmayne'de adaydı. 

LEONARDO DİCAPRİO KİMDİR?

Leonardo DiCaprio kimdir sorusu özellikle Akademi Ödüllerinden sonra çoğu kez soruldu. ünlü oyuncu 11 Kasım 1974 yılında doğmuştur, Kaliforniya'da dünyaya gelen oyuncunun babası çizgi roman dağıtıcısı, annesi ise avukattır. Melez olan oyuncunun babası İtalyan ve Alman asıllı olurken annesi ise Rus asıllıdır. DiCaprio'nun anneannesi Helene Indenbirken Alman vatandaşı olarak Wilhelm Indenbirken ile evlenmiş. Bu yüzden oyuncu Rus, İtalyan ve Alman kökenine sahip. Annesi oyuncunun ismini kendisine hamileyken Leonardo da Vinci tablosuna bakarken ilk tekmesini attığı için Leonardo koyduğunu ifade etmiştir.

Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen DiCaprio 1989 yılında Parenthood dizisinde ki Garry Buckman rolü ile ünlendi. Bu dizi den sonra 1992 yıllarında 22 bölüm Luke Brower rolüne hayat verdi. Daha sonra Robert De Niro ve Ellen Barkin ile birlikte "This Boy's Life" filminde yer alarak 19 yaşında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı'na aday gösterilmişti. Leonardo DiCaprio Romeo ve Juliet filminde Romeo'yu canlandırmış Berlin Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülü olan Silver Berlin Bear ödülünü kazanmıştır. Asıl büyük çıkışını ise 1997 yılında oynadığı Titanic filmi ile yakalamıştır. Bu filmden sonra adından sıkça söz ettiren oyuncu Altın Küre'ye aday gösterilmişti. Titanik filmi ise en çok izlenen filmlerden biri olmuş ve o yıl toplamda 11 dalda oscar ödülü kazanmıştır. Şöhretine şöhret katan Caprio ardından The Man in the Iron Mask ve Celebrity, Don's Plum, The Beach filmleri ile de çok konuşulanlardan biri olmuştu. Günümüz yıllarına baktığımızda ise 2008 yılında Kate Winslet ve Kathy Bates ile Revolutionary Road filminde "Frank Wheeler" karakterine hayat verdi. 2010 yılında ise Amerika Tarihi için çok önemli olan "John Edgar Hoover" rolü ile En İyi Erkek Oyuncu Dalında Golden Globe'a aday olmuştu. Para Avcısı filmi ile de ile Altın Küre'de en iyi müzikal-komedi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

LEONARDO DİCAPRİO FİLMLERİ ÇOK ŞAŞIRTACAK

Bir çok iddalı yapımlard yer alan oyuncunun ödül aldıktan sonra oynadığı filmlerde merak edilmeye başlandı. İzleyicilerin merak ettiği Leonardo DiCaprio filmleri en son yapımlarından ve Oscar'ı getiren 2015 yapımı Diriliş daha sonra Muhteşem Gatsby, Para Avcısı, The Rise of Theodore Roosevelt, Zincirsiz, J. Edgar, Başlangıç, Zindan Adası, Hayallerin Peşinde, Yalanlar Üstüne, Kanlı Elmas, Köstebek, Göklerin Hakimi, New York Çeteleri Amsterdam, Sıkıysa Yakala, Don's Plum, Kumsal, Celebrity, Demir Maskeli Adam, Titanik, Marvin’in Odası, Romeo+Juliet, Günlük Jim, Tutkunun Şairleri'dir. İlk filmi ise 1984 yapımı Santa Barbara'dır.

FİLMLERİ:

Genellikle en sevdiği yönetmen olduğunu söylediği Martin Scorsese ile çalışmıştır. (New York Çeteleri, Göklerin Hakimi, Köstebek, Zindan Adası, Para Avcısı.)

Genellikle gerçek hayattan uyarlanan rolleri canlandırmıştır. (Bu Çocuğun Hayatı - Tobias Wolff, Günlük - Jim Carroll, Tutkunun Şairleri - Arthur Rimbaud, Demir Maskeli Adam - Kral XIV. Louis/Philippe, Sıkıysa Yakala - Frank Abagnale Jr., Göklerin Hakimi - Howard Hughes, J.Edgar - J.Edgar Hoover, Para Avcısı - Jordan Belfort)

Genellikle zengin karakterleri canlandırmıştır. (Demir Maskeli Adam - Kral XIV. Louis/Philippe, Sıkıysa Yakala - Frank Abagnale Jr., Göklerin Hakimi - Howard Hughes, Zincirsiz - Calvin Candie, Muhteşem Gatsby - Jay Gatsby, 'Para Avcısı - Jordan Belfort)

11 yaşında oyuncu olmak isteyen Leonardo bir temsilciyle görüşmeye başladı. Fakat temsilci ismini daha Amerikan tarzı bir isim olan Lenny Williams olarak değiştirmesini istedi. Leonardo bunu kabul etmedi ve 13 yaşında kendisini ismiyle kabul eden başka bir temsilciyle görüşmeye başladı.[9]

1999 yılında avukatları Leonardo'nn kendi isminin telif hakkını için baş vuruda bulundu.

1995 yapımı Batman Daima filmindeki Dick Grayson / Robin rolü için seçmelere gitti fakat rolü Chris O'Donnell aldı.

1997 yılında Ateşli Geceler filminden teklif geldi fakat aynı zamanda Titanik'den de teklif alan Leo Ateşli Geceler filmini Mark Wahlberg'e braktı.[10]

2000 yılında Amerikan Sapığı filmindeki başrol teklifini programındaki uyuşmazlık nedeniyle reddetmek zorunda kaldı. Rolü Christian Bale aldı.

2001 yılında Harvard Man adlı film için teklif aldı fakat rolü düşük ücreti nedeniyle kabul etmedi. Rolü yerine Adrian Grenier aldı.

2002'de Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı filminde Anakin Skywalker rolü için düşünüldü fakat rol Hayden Christensen'e verildi.

2009 yılında ise Leonardo DiCaprio Halk Düşmanları filminde John Dillinger rolü için adaylığını koysa da rolü Johnny Depp'e kaptırmıştır.

2015'te Steve Jobs'un hayatını aynı ismiyle sinemaya aktaracak olan filmden gelen Steve Jobs rolünü reddetti ve rol Michael Fassbender'a kaldı.

The Independent'e en sevdiği on filmi şu şekilde söylemiştir; Bisiklet Hırsızları (1948), Taksi Şoförü (1976), Arabistanlı Lawrence (1962), Sekiz Buçuk (1963), Üçüncü Adam (1949), Yojimbo ( 1961), Sunset Bulvarı (1950), Cinnet (1980), Cennet Yolu (1955).

En sevdiği erkek oyuncuların Robert De Niro ve Jack Nicholson olduğunu söylemiştir.

En sevdiği kadın oyuncunun ise Meryl Streep olduğunu söylemiştir.

Çevre korumacı ve doğayı savunan biridir. Dünya Doğayı Koruma Vakfı üyesidir.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler