YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Leman Sam'ın hapsi isteniyor!
Kurban Bayramı'nda kesilen hayvanlar için attığı bir tweet yüzünden tepki çeken Leman Sam'ın hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla bir yıla kadar hapsi istendi.
Leman Sam'ın hapsi isteniyor!
29 Mart 2015 / 12:51 Güncelleme: 29 Mart 2015 / 12:56

Twitter hesabından, "Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır" diyen Leman Sam, başta Bülent Arınç olmak üzere birçok AKP'linin saldırısına maruz kalmıştı.

Leman Sam'dan şok kurban tweeti
 
Sam, saldırılara yine twitter hesabından yanıt vermiş "Her meslekten tanınmış insanların bir kısmı çeşitli nedenlerle susuyor, çoğunluğu ise tribünlere oynuyor" demişti.
 
Leman Sam hakkında  "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla bir yıla kadar hapsi istendi.

 

 
Attığı tweet nedeniyle Sam hakkında yapılan suç duyurusuna savcılığın daha önce verdiği takipsizlik kararını üst mahkeme bozdu. Avukat Turgay Balaban’ın itirazı üzerine dosyayı inceleyen İstanbul 4’üncü Sulh Ceza Hakimliği, kovuşturmaya yer olmadığına yönelik kararın kaldırılmasına hükmetti.
 
İddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianamede "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak"la suçlanan Sam’ın altı aydan bir yıla kadar hapsi isteniyor.

Ayna
 // Abdi
Bu kadın et yemiyormu, yemese bile almıyormu(!)?...
29 Mart 2015 20:42
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler