YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köse, Tatlıses'e iftira mı atıyor?
Köse, Tatlıses'e iftira mı atıyor?
27 Şubat 2013 12:15
Yapımcı Erol Köse'nin, bir gazeteye verdiği röportajda sanatçı İbrahim Tatlıses ve avukatına ''hakaret'' ve ''iftira'' ettiği iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Erol Köse ve tarafların avukatları katıldı.

Kimlik tespiti yapılan Köse, müzik prodüktörü olduğunu, aylık 3 bin lira gelirinin bulunduğunu ve bin lirasıyla kirasını ödediğini belirtti.

Duruşmada savunma yapan Erol Köse, söz konusu gazeteye röportaj verdiğini ancak ''11 trilyon borcu olan Tatlıses yalan söylüyor'' ve ''Sen kumara düş, tefeciye düş'' sözlerinin kendisine ait olup olmadığını bilmediğini ifade etti.

Röportajda, o dönemde gündemde olan İbrahim Tatlıses'in vurulma olayıyla ilgili soruları cevapladığını dile getiren Köse, ''Medyaya yansıyan vurulma olayıyla ilgili yorumlarda bulundum. O dönemde medyaya İbrahim Tatlıses'in vurulma olayıyla ilgili tefecilerden borç alması yansımıştı. Ayrıca İbrahim Tatlıses'in kumar oynarken görüntüleri gazetelere yansıdı. Benim şahsi dosyalama bilgilerimde mevcut. Kendim de biliyorum. İbrahim Tatlıses'in 4 yıl prodüktörlüğünü yaptım. Bu nedenle özel hayatını iyi bilirim. Müzik dünyasını da bilirim. Gizlenecek bir husus değil'' dedi.

Tatlıses'in alışkanlık halinde kumar oynadığını iddia eden Köse, bu konuyla ilgili tanıkları mahkemeye getirtebileceğini, gazetedeki röportajında da bu konularla ilgili yorumlarını sunduğunu söyledi.

Köse, şöyle devam etti:

''Röportajda İbrahim Tatlıses ile ilgili kazandığım bir davaya ilişkin gelişmeleri aktardım. Ayrıca Tatlıses'in, vurulduğu sabah icra takibi başlattığım yolunda açıklamaları olmuştu. Bu şekilde vicdansız biri olduğum yolunda imaj uyandırmaya çalışmıştı. Ben de bunun gerçek dışı olduğunu, vurulmadan önce icra takibi başlattığımızı söyledim. İcra takibi sırasında Tatlıses'in gayrimenkulleri üzerinde birçok haciz bulunduğunu gördüğümü ve bu şekilde birçok borcu olduğunu röportajda anlattım. 11 trilyon borcu olduğunu medyadan öğrendim. Bu haciz sırasında da bunu gördük.''

Avukat Hayati Şahin'e yönelik bir hakarette bulunmadığını ifade eden Köse, kimseye hakaret kastı olmadığını ve herhangi bir iftirada bulunmadığını savundu.

Hakim Hasan Gülver, dosyada bulunan röportaja ilişkin CD'nin bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 

AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler