23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1817
 • İstanbul26 °C
 • Ankara23 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya22 °C
 • Adana28 °C
 • Antalya31 °C
 • Diyarbakır31 °C
 • Bursa26 °C
 • Kayseri24 °C
 • Kocaeli24 °C
 • Şanlıurfa33 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koray Avcı kimdir? Koray Avcı nereli, şarkıları ve albümleri
Koray Avcı kimdir? Koray Avcı nereli, şarkıları ve albümleri
04 Kasım 2015 19:53
Koray Avcı'nın şarkıları bugünlerde dilden dile dolaşıyor. Bir anda gönüllerde taht kuran Koray Avcı kimdir? Koray Avcı nereli ve en sevilen şarkıları hangileri? Ankara'da meşhur olan Koray Avcı, sosyal medyada oldukça tanınan bir isim...

Söylediği şarkılarla, çaldığı anstrümanlarla dikkat çeken Koray Avcı bir anda büyük bir çıkış yaptı. Ankara sokaklarında çalıp söyleyen Koray Avcı ve grubu metroda söyledikleri şarkının kısa zamanda sosyal medyada yayılması ve ardından diğer şarkılarına çektikleri videolarla sevilen bir isim olmayı başardı.

Koray Avcı kimdir? Koray Avcı'nın hayranları nereli olduğunu, şarkılarını ve özel hayatına dair birçok seyi merak ediyor... İşte Koray'ın hayatı...

Aslen Erzincan’lı olan Koray Avcı söylediği Ankara’da Kızılay’dan Batıkent’e gitmek için bindikleri metroda söyledikleri Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada milyonlara ulaşan eşsiz bir ses. Söylediği Volkan Konak şarkıları ile Karadenizli olduğu düşünülmektedir. Ankara’da sokak sanatçılığı yapan Koray Avcı ve Köksal Fındık harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden oyun havasına kadar her türlü müziği yaparak başladılar. Son yıllarda profesyonel stüdyo kayıtlarına başlayarak kendi tarzlarında müziğe devam etmekteler. 2015 yılında başlayan albüm çalışmaları ve dizi jenerik müziği projelerine imza atmışlardır.

Galatasaray’ın şampiyon olduğu gün çaldıkları Galatasaray Marşı ve peşinden Volkan şarkıları söylemesinin ardından 14 yaşındaki bir çocuğun çektiği videoyu youtube’a yüklemesi ve sosyal medya da çok kısa sürede paylaşılması ile meşhur oldular Koray Avcı ve Köksal Fındık . O günün hikayesi ise kısaca Ankara Tunalı Hilmi caddesinde canlı müzikten kazandıkları paranın biraaz az olduğunu düşünen Oğuz Arslan’ın birde Volkan Konak söyle demesiyle kazandıkları paranın bir anda artması ile Koray Avcı’nın metroya girip Volkan Konak şarklıları ile yüklü bir miktar para kazanıp gün sonunda talihsiz bir olayla kazandıkları parayı kaybetmeleri şeklindedir.

Ayrıca Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz konserler vererek duyarlı bir davranış sergileyen Koray Avcı dünyanın bir çok yerinde sayısız konser vermiştir. Koyu bir Nazım Hikmet  hayranı olan sanatçı, sık sık şarkı aralarında şiirler okuyarak seyircisini kendisine hayran bırakmaktadır.

Sesi gülen adam olarak ismini duyuran  sanatçı Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın ve ismini sayamadığımız bir çok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır. korayavci.com.tr adresinden veya sosyal medyalarda “Koray Avcı” ismiyle sanatçı hakkında detaylı ve güncel bilgiler bulunabilir.

Koray Avcı ve Oğuz Arslan sonrasında her zaman olduğu gibi sokakta, evde, arkadaş ortamında, farklı illerin meşhur yerlerinde, barlarda, konserlerde farklı şarkılar seçerek onlara akustik ve performans videolar çekerek milyonlara ulaşmayı başardılar. Koray Avcı aynı zamanda çok dokunaklı şiirlerde yazmış ve bunları şarkılar arasında ve hikayeler veya yaşanmışlıklar arasında eşsiz gülen sesi ile seslendirmiştir. Müzik yapmasına tek destek veren babannesi ise Koray Avcı’nın en büyük aşkı. Farklı illere giderek çok farklı projelere imza atan Koray Avcı ve Oğuz Arslan hala halkın arasında yer almaya devam ediyorlar. Asıl amaçlarının meşhur olmaktan ziyade şarkıları ile dinleyenlere farklı tatlar yaratmak, onlarla ağlamak ve onlarla gülmek. Sesi Gülen Adam Koray Avcı olarak bilinen Koray Avcı’nın “Sesi Gülen Adam” lakabı ise videolarda yapılan yorumlarda genellikle aynı yorumu paylaşmış olunmasıdır. 

Koray Avcı – Ya Unutmam Gerekirse Seni Şiiri

Peki ya kar yağarsa Ankara’ya
Ya benim sokağa çıkmam gerekirse
Tutamam kendimi eğer dökülürse kar taneleri saçlarına
Diyelim ki unuttum seni
Şarkılar söyledim, hikayeler anlattım insanlara
Hüsranlara biten aşklara içtim
Peki ya sana yazdığım şiirler gelirse aklıma
Ve benim söylemem gerekirse
O zaman nasıl uturum seni
Sokak lambalarının altına yazarım ismini kar birikmiş kaldırımlara
Sonra kimse görmesin diye karalarım, beraber aldığımız indirimli ????larla
Diyelim ki unutmam gerek seni
Unutturman gerekli www.kareay.com
Unuttum yaşadıklarımızı
Unutsun artık beni
Unuttuğunu söyle beni
Unutamam Seni
Unutamam Seni
 

 // Birsen
Yorum ses süper......
27 Aralık 2016 11:03
 // Ahmet Erdemir
Birşey yazmaya. Gerek yok, O kalplere yazılmış zaten.. Ahmet Erdemir.....
03 Kasım 2016 07:54
 // Nilay Beyaztaş
Bence koray avcı çok iyi bir şarkıcı ve sesi çok güzel şu an onu dinliyorum...
29 Mayıs 2016 14:29
MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler