YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC konserini iptal etti..
KKTC konserini iptal etti..
09 Temmuz 2010 15:48
KKTC konserini iptal eden Jennifer Lopez iptalin nedenini sitesinden duyurdu...

Yılan hikayesine dönen KKTC konserini Rumlardan gelen yoğun baskı üzerine iptal eden ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, "insan hakları ihlalleriyle ilişkilendirilmiş hiçbir devlet veya rejime bilerek destek vermeyeceğini" söyledi.

Ünlü şarkıcı resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümü olan 20 Temmuz’da resmi açılışı yapılacak olan Girne'deki Cratos Premium Hotel'in gala gecesinde vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu. 

Açıklamada, "Jennifer Lopez insan hakları ihlalleriyle ilişkilendirilmiş hiçbir devlet, ülke, kurum veya rejime bilerek destek vermez. Kıbrıs'taki mevcut şartları tam olarak gözden geçirdikten sonra, (ünlü şarkıcının) danışmanları programın iptal edilmesine karar verdi. Bu bölgenin politik gerçekliklerine olan duyarlılığımızı yansıtan ve ekip halinde verilen bir karardır" denildi.

Güney Kıbrıslılar iptal kararını "zafer" olarak nitelerken, Ada'daki Türk yetkililer bunun KKTC'nin izole edilmesi için Rumlar tarafından yürütülen kampanyanın bir parçası olduğunu belirtti.

Lopez'in, 24 Temmuz'da, Cratos Premium Hotel'de sahneye çıkması planlanıyordu. Ancak Lopez'in KKTC programının açıklanmasının ardından, Kıbrıslı Rumlar ve Yunanlılar ünlü şarkıcının Ada'ya gelişini engellemek için kampanya başlatmıştı.

Oteli inşa eden Boz Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Bozoğlu, önceki gün yaptığı açıklamada, Rumların, açılışı yapılacak Girne'deki Cratos Premium Hotel'de vereceği konseri engellemeye çalıştığı ünlü şarkıcı Jennifer Lopez ile kontratlarının devam ettiğini belirterek, “Bir sıkıntı gözükmüyor, inşallah kendisini misafir edeceğiz” demişti. (Hürriyet)

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler