YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayahan: 'Ölüm ceza değil mezuniyettir'
Kayahan: 'Ölüm ceza değil mezuniyettir'
07 Nisan 2015 12:10
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan, yıllar önce verdiği röportajda ahirete olan inancını anlatıyor.Kayahan: 'Ölüm ceza değil mezuniyettir'

Yumuşak doku kanseri nedeniyle hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan’ın yıllar önce Ülke TV’ye verdiği röportaj ortaya çıktı. Röportajda ahirete olan inancını anlatan Kayahan, kızına da dini eğitim verdiğini söylüyor. Helalı ve haramı bilen bir toplumda hiçbir problemin çıkmayacağını belirten ünlü sanatçı, “Yaradan tektir ve Allah’tan başka yaratan yoktur” diyor. Kızı Aslı Gönül’e İhlas suresini ezberletip okutan Kayahan kızına, insanlarla vedalaşırken ‘bye bye’ yerine ‘Allah’a emanet ol’ demesi gerektiğini öğretiyor.

15 sene önce kendisine kanser teşhisi konulduğunu ve doktorların sadece 6 ay ömrü kaldığını söylediklerini belirten Kayahan, dini inancını şu sözlerle açıklıyor:
“Biz Allah’ın birliğine inanan Müslüman bir aileyiz ve Atatürk’ün de torunlarıyız. 15 sene önce bana kanser teşhisi konulduğunda sadece 6 ay ömrümün kaldığını söylediler. Ancak Allah’ın dediği olur, şuan da nefes alıyorum hamdolsun. Demek ki yaşayacak günüm varmış.”

Ölümün ceza olmadığını bir mezuniyet olduğunu söyleyen Kayahan, ahiret inancını şu cümlelerle ortaya koyuyor:

“Ölüm ceza değildir. Bana göre ölüm mezuniyettir. Cenab-ı Allah’ın katına çıkıp orada hesap vereceğiz.”

 

İHA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler