YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jenna, Henry Hager ile evlendi
Jenna, Henry Hager ile evlendi
Jenna, Henry Hager ile evlendi
11 Mayıs 2008 / 11:24 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


ABD Başkanı George W. Bush'un ikiz kızlarından Jenna, Bush ailesinin Texas eyaletindeki çiftliğinde düzenlenen özel bir törenle uzun süredir arkadaşlık ettiği Henry Hager ile evlendi.TSİ sabaha karşı gerçekleşen törene, gelin ve damadın en yakın aile fertleri ve dostlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik bir davetli grubu katılırken, düğüne basın alınmadı. Öğretmenlik yapan 26 yaşındaki Jenna Bush'un, modacı Oscar de la Renta'nın hazırladığı beyaz bir gelinlik giydiği belirtildi.


Bush ve kızı Jenna'nın, düğünde "You Are So Beautiful" şarkısı eşliğinde dans ettiği, şarkıyı seslendiren orkestranın bir üyesi tarafından Associated Press ajansına açıklandı.


Jenna'nın ikiz kardeşi Barbara, düğünde gelinin nedimesi olarak yer aldı.


İş idaresi okuyan ve master derecesini gelecek hafta alacak olan 30 yaşındaki damat Henry Hager, daha önce bir süre Beyaz Saray'da stajyerlik yapmış ve Başkan Bush'un son seçim kampanyasında çalışmıştı. Washington Post gazetesi, yeni evli çiftin, balayını Avrupa'da geçireceğini yazdı. Çiftin, daha sonra Washington'ın hemen kuzeyinde bulunan Baltimore kenti yakınlarına yaşamayı planladığı ve Jenna'nın öğretmenlik yapmaya devam edeceği bilgileri Amerikan basınında yer aldı.


Başkan Bush, daha önceki saatlerde yaptığı haftalık radyo konuşmasında, kızının düğününden kısaca bahsederken, ''bu, ailemiz için büyük mutluluk verici bir olay'' dedi.


Daha önce Virginia eyaletinde vali yardımcılığı yapan damadın babası John Hager, halen Cumhuriyetçi Partinin bu eyaletteki başkanlığını yürütüyor.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler