YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jackson'ı öldüren 8 ilaçla ilgili ilginç gelişme
Popun kralı Michael Jackson'ın ölümüyle ilgili sır perdesi aralanıyor
Jackson'ı öldüren 8 ilaçla ilgili ilginç gelişme
28 Haziran 2009 / 10:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Michael Jackson'ı öldüren 8 ilaç ve ölümüyle ilgili ilginç gelişme...


Michael Jackson'ın hiçbir şekilde bir arada kullanılmaması gereken 8 ağır ilacı aynı anda kullandığı ortaya çıktı. Ünlü sanatçının öldüğü sırada yanında olduğu öne sürülen doktoru ise kayıplara karıştı. Popun kralı Michael Jackson'ın ölümüyle ilgili sır perdesi aralanıyor.


Ağrı kesici bağımlısı olan Jackson'ın, son günlerde Demerol isimli bir ilaç kullanmaya başladığı öğrenildi. Morfin gibi enjekte edilen ağrı kesici niteliğindeki Demerol’u son olarak öldüğü gün aldığı belirtilen Jackson, kısa bir süre sonra fenalaştı. Jackson baygınlık geçirirken evdeki yardımcıları ambulans çağırdı.


Ambulansın 8 dakikada gelmesine rağmen pop kralı kurtarılamadı. Yakınları, Jackson’un uzun süredir doktorların birlikte kullanımını yasakladığı Soma, Xanax, Zoloft, Paxil, Prilosec, Demerol, Vicodin, Dilaudid isimli ilaçları her gün kullandığını belirtti.


DOKTORU KAÇTI


Jackson için perşembe günü 911 acil servisine yapılan çağrının ses kaydı da yayınlandı. Kayıtta, 911’i arayan ve Jackson’ın yardımcısı olduğu tahmin edilen kişi, ünlü şarkıcının ismini vermeden, ambulans gerektiğini söyledi. Aynı ses, Jackson'a özel doktoru tarafından kalp masajı yapıldığını da kaydetti. Ekipler olay yerine vardığında ise ne arayana ne de doktora ulaşılamadı. Polis, doktorun aracının o gün Jackson’ın evinin önünde olduğunu belirlerken, doktor ortadan kayboldu. Öte yandan, otopsisi tamamlanan Jackson’un kesin ölüm nedeni yapılan testlerin ardından 6-8 hafta sonra açıklanacak.


ELVIS VE JACKSON'I KAYBEDEN KADIN


Michael Jackson ile 1994-1996 yılları arasında evli kalan Lisa Marie Presley, Jackson'ın tıpkı babası Elvis Presley gibi genç öleceğini bildiğini söyledi. Myspace'teki sayfasında 'Biliyordu' başlıklı bir yazı yayımlayan Presley şu ifadeleri kullandı: "Yıllar önce Michael 'sonumun tıpkı baban gibi olacağından endişe ediyorum' dedi. Elvis de 42 yaşında hayata veda etmişti.


EŞYALARI KAPIŞ KAPIŞ


California'daki evinde yaşama veda eden Michael Jackson'a ait eşya, müzayedede kapış kapış gidiyor. Las Vegas'ta şarkıcının ölümünden 1,5 gün sonra ilk açık arttırma düzenledi. Jackson’ın 205 bin dolarlık eşyası satıldı. Jackson'ın '1984-Victory' turunda giydiği kristal boncuklu gömleği 52 bin 500 dolara alıcı buldu.


JACKSON ANISINA TİŞÖRT


Son albümü 'Düş Bahçeleri'nin ilk konserini Kuruçeşme Arena'da veren Sezen Aksu sahnede Michael Jackson'ı andı. Aksu, "Michael Jackson'ın ölüm haberini duyunca mahvoldum. Sarsıldım" dedi. Pop müziğinin özgür kızı Nil Karaibrahimgil de Maslak Enka Tesisleri'nde verdiği konserde Michael Jackson'a olan sevgisini göstermek için 'Jackson 4' yazan tişört giydi. Karaibrahimgil, “Ben onun kurduğu 'Jackson 5' grubuyla büyüdüm. Şimdi biri gitti 4'ü kaldı" diye konuştu.

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler