YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzzet Yıldızhan'dan Mutlu Kaya'ya ziyaret
İzzet Yıldızhan'dan Mutlu Kaya'ya ziyaret
23 Mayıs 2015 21:10
Şarkıcı İzzet Yıldızhan, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya'yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan ve 5 gün önce uğradığı silahlı saldırıda başından ağır yaralanan 19 yaşındaki Kaya'nın Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Şarkıcı Yıldızhan beraberinde Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Abdurrahman Yakut ile Kaya'yı ziyaret etmek için hastaneye geldi.

Hastane önünde kendisini karşılayan Kaya ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Yıldızhan, şiddete karşı gelinmesi gerektiğini söyledi.

Yıldızhan, şöyle dedi:

"Bu genç kızımız sanatçılık yapmak istiyor. Sesi çok güzel ve şarkı söylemek istiyor . Bundan daha doğal ne olabilir ki? İnşallah sağlığına kavuşup, yine istediği, sevdiği işi yapması için ben de bir hemşehrisi olarak elimden geleni yapma sözü veriyorum. Kızımız ayağa kalktığında yine sevdiği, istediği işin ona yaptıralım."

Bunun üzerine baba Mehmet Kaya da "Ölmezsem, ayakta olursam, hayatta olursam aynı şekilde devam edecek. Başka hiçbir şey istemiyorum" diye konuştu.

Kaya, saldırganın belli olduğunu ona gereken cezanın verileceği konusunda devlete güvendiğini dile getirdi.

"Bir ışık görünüyor"

"Kızım uyandırılmaya çalışılıyor. Müzik dinletiliyor. Bir ışık görünüyor. Bir ışık var" ifadelerini kullanan Kaya, kızının ilgi ve alaka beklediğini vurguladı.

Yıldızhan ise bu ülkede her ne yapılırsa cevabının devlet tarafından verilmesi gerektiğine inandıklarını aktararak, Mutlu'yu Cumhurbaşkanı'na kadar pekçok kişinin aradığını, herkesin duası ve desteğinin Mutlu'nun yanında olduğunu anlattı.

Daha sonra ilaçlar kesilerek uyandırma sürecine geçilen Kaya'yı yoğun bakım ünitesinde ziyaret eden Yıldızhan, hastane çıkışında, Kaya'nın elinden tutup ona kendisini tanıttığını söyledi.

Yıldızhan, şöyle konuştu:

"Ona, 'Ben İzzet Yıldızhan. Mutlucuğum seni ziyarete geldim' dediğimde inanılmaz derecede gözlerini açıp kapatmaya başladı. Çok şaşırdım. Yanımdakiler de ilk kez böyle büyük bir tepki verdiğini söylediler. Mutlu'ya iyileşmesi halinde onunla televizyon programı yapacağımın, şarkı söyleyeceğimin sözünü verdim. O sırada gözlerini daha sık açık kapattı. Bana göre durumu çok iyiydi. Ümit çok büyük."

Kaya'nın yüzündeki ödemin indiğini, yüzünün televizyonda görüldüğü gibi olduğunu anlatan Yıldızhan, ümit verici bir tablo ile karşılaştığını, süreç uzun sürse de Kaya'nın ayağa kalkacağına inandığını sözlerine ekledi.

 

AA

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler