YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsyan Eden Şarkıcı Halil Sezai, Açıkhava Konserinde Öyle Bir Şey Yaptı ki....
İsyan Eden Şarkıcı Halil Sezai, Açıkhava Konserinde Öyle Bir Şey Yaptı ki....
14 Ağustos 2015 16:23
İncir Reçeli ilegündeme oturan ve her zaman aykırı giyim ve davranışları ile gözönünde bulunan Halil Sezai, açıkhavadaki konseri sırasında öyle bir hareket yaptı ki herkes dona kaldı.

İncir Reçeli ilegündeme oturan ve her zaman aykırı giyim ve davranışları ile gözönünde bulunan Halil Sezai, açıkhavadaki konseri sırasında öyle bir hareket yaptı ki herkes dona kaldı.

Turkcell Yıldızlı Geceler'in son düet performansına Halil Sezai ve Yasmin Levy imza attı. Muhteşem ikili, Harbiye'yi hınca hınç dolduran müzikseverlere duygu fırtınası yaşattı. Geceye Halil Sezai'nin dillerden düşmeyen "İsyan" şarkısı ise damgasını vurdu. Tüm müzik severlerin hep bir ağızdan söylediği "İsyan" Cemil Topuzlu'yu inletti. Gecenin en ilginç olayı ise rahat giyim tarzıyla bilinen Halil Sezai'nin sahneye smokin ile çıkması oldu.

'YAKIŞTI AMA...'

"Yönetmenim bu kıyafetin bana çok yakışacağını söyledi. Yakıştı ama hiç rahat değil, ben böyle şarkı söyleyemiyorum" diyerek isyan eden şarkıcı, bir süre sonra ceketini çıkardı. Bir kaç şarkı daha söyleyen Sezai, sıkılınca gömleğinin düğmelerini de açmaya başladı. Her şeye rağmen sahnede rahat edemeyen şarkıcı, konserin ilerleyen saatlerinde ise dayanamayarak gerçek tarzı olan t-shirt ve eteğine dönüş yaptı. Halil Sezai ile düet yapan Yasmin Levy de sempatik ve sıcak tavırlarıyla İstanbullular'ın gönlünü fethetti.

Halil Sezai Biyografisi

Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 da Eskişehir’de doğdu. Babası eski bas gitarcı sonra da muhasebecilık yapmış, annesi Nurten Paracıkoğlu da öğretmenmiş. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadı buradan gelmekteymiş. Mahallesindeki ilkokul ve orta okuldan sonra liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamlayan Halil Sezai Paracıklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı 2003 yılı Müzik Bölümü mezunudur. Sinema ve tiyatro oyuncusu, şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. İlk bestesini 15 yaşındayken yaptı.
Halil Sezai Paracıkoğlu’nun En Çok Bilinen Şarkıları , Paramparça, İsyan, Ağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgar Esti, Üşürken, İsyan ve İncir Reçeli’nde Söylediği Duman şarkısıdır.

İlk albümü olan “Seni Beklerken”, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 21 Kasım 2011′de yayınlandı. Ayrıca 2012 yılında “Seni Beklerken” adlı albümü ile büyük başarı yakalayan sanatçının bir anda sosyal medyada en çok konuşulan isim haline gelmiştir. “Seni Beklerken” albümünde Paramparça, Fırtına, Sonbahar, İsyan, Duman, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel gibi söz ve müziklerin birçoğu kendine ait olan eserleri yer almaktadır.

Daha önce de, Ferhat Göçer’e, Melih Ünen’e, Özcan Deniz’e şarkı vermiş.

Duygu Paracıkoğlu adında kendisinden 2 yıl 3 gün küçük oyuncu bir kızkardeşi var.

Halil Sezai, hayvan sevgisiyle de tanınır. Kendisinin Paspas adında sevimli bir kedisi var.

Halil Sezai Paracıkoğlu, 2014 yılında yapımcılığını yaptığı “Çilek” adlı sinema filminde İlker Aksum, Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile kendisi de başrolde oynadı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar'ın üstlendiği "İncir Reçeli 2" adlı sinema filminde Sinan Çalışkanoğlu, Şafak Pekdemir, Ahmet Uz, Selim Akgül ile birlikte oynamıştır.

Ödülleri :
2012 - Kral TV Video Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Albümleri :
2011 - Seni Beklerken
2012 - Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit)
2012 - Seni Beklemek
2013 - Ey Aşk

Filmleri ve Dizileri :
2014 - İncir Reçeli 2
2014 - Çilek (sinema)
2014 - Ammar : Film
2011 - Türkan (Dizi)
2011 - Problem Çözen Adam : (İnternet Dizisi)
2011 - İncir Reçeli
2009 - Yapma Diyorum
2009 - Kahve Bahane
2007 - Sevgili Dünürüm
2007 - Kader : Levent
2005 - Ihlamurlar Altında
2004 - Gönül Yarası : Garson

 

MAGAZİN Kategorisindeki Diğer Haberler